„Jest satysfakcja”

Kapitan Puszczy Niepołomice był usatysfakcjonowany wynikiem pierwszego meczu o stawkę w nowym sezonie. Skromne zwycięstwo pozwoliło graczom Puszczy na kontynuację przygody w Pucharze Polski.

Mamy satysfakcję po tym meczu. Udało się wygrać, zwłaszcza, że do końca nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Trenujemy jeszcze bardzo mocno, często dwa razy dziennie i są to mocne treningi. Cieszę się, że wygraliśmy choć wiem, że w drugiej połowie zabrakło nam trochę sił i nieco oddaliśmy pole Garbarni – mówił po meczu kapitan Puszczy.

Mikołajczyk chwalił swoich nowych kolegów w ofensywie, zwłaszcza, że dwóch z nich po raz pierwszy zagrało w oficjalnym meczu w barwach Puszczy.

Bartek Żurek świetnie gra piłką. To zawodnik dobrze wyszkolony technicznie i szybko wkomponuje się w nasz zespół. Nasza gra opiera się na rozgrywaniu po ziemi. W tym jesteśmy mocni i tak będziemy chcieli grać. Chociaż mamy z przodu teraz Marcina Orłowskiego, który potrafi utrzymać piłkę zagraną górą to jednak głownie będziemy chcieli grać podaniami po ziemi – dodał zawodnik.

Lewy obrońca Puszczy nie zamartwia się dystansem jaki dzieli zespół od miejsca rozegrania następnego meczu w Pucharze Polski.

Taki zawód piłkarza, ze po zwycięstwie w Krakowie przyjdzie nam zagrać kolejny mecz ponad pięćset kilometrów od Niepołomic. Pojedziemy tam wygrać, bo później mogą już czekać zespoły wyżej notowane, a co za tym idzie nagroda w postaci rywalizacji z zespołem nawet z Ekstraklasy – dodał.

To jednak liga, a nie rozgrywki pucharowe są priorytetem dla zawodników Puszczy.

Celem przygotowań w trakcie których jesteśmy jest start drugiej ligi, a toczeka nas za niecałe dwa tygodnie. Trenujemy mocno i te mecze pucharowe to też przede wszystkim kolejny etap szlifowania formy przed pierwszym meczem o punkty. Celem numer jeden nie jest Puchar Polski, tylko liga. Oczywiście chcemy grać w tych rozgrywkach jak najdłużej, ale w optymalnej dyspozycji mamy być w piątek 29 sierpnia – zapowiadał.

Puszcza rozpocznie ligę w jedynym piątkowym meczu. Zwycięzca tego spotkania ROW Rybnik – Puszcza Niepołomice będzie miał okazję zostać… pierwszym liderem w nowym sezonie.

Tak się złożyło, że zagramy na inaugurację tego sezonu II ligi. To daje szansę do zdobycia lidera w pierwszym dniu nowego sezonu. O to będziemy grać i mam nadzieję, że pozostaniemy na pierwszym miejscu przez 34 ligowe kolejki – zakończył Michał Mikołajczyk.