Juniorzy Młodsi najlepsi

W sobotę 25 czerwca w Podłężu i Niepołomicach rozegrano międzynarodowy towarzyski turniej piłkarski zawodników do lat 17.

Wzięły w nim udział cztery drużyny:

-Puszcza Niepołomice,

-Dalin Myślenice,

-FC Kuřim,

-Szécsény Városi Sport Egyesület

Turniej rozgrywany był w kategorii wiekowej do lat 17.

Mecze półfinałowe rozegrano w Podłężu. Los sprawił, że niepołomiczanie mierzyli się z zawodnikami z Węgier, a w drugim meczu piłkarze z Myślenic rywalizowali z Czechami. Mecze zakończyły się zwycięstwami zawodników z Niepołomic oraz Kurima.

Po rozegraniu spotkań półfinałowych zawodnicy przejechali do Niepołomic na Stadion Miejski by rozegrać mecze o trzecie i pierwsze miejsce w turnieju. W tzw. „Małym finale” znakomicie zaprezentowali się piłkarze trenujący na co dzień w Dalinie Myślenice, którzy wysoko pokonali reprezentantów Szecseny. W meczu finałowym aż tak jednostronnego widowiska nie było, ale gospodarze zawodów, juniorzy młodsi Puszczy Niepołomice pokonali swoich rówieśników z Kurimia.

Na zakończenie zawodów pamiątkowe puchary wręczył zawodnikom burmistrz Roman Ptak, oraz prezes Piłkarza Podłęże Wit Ślusarczyk.

Po turnieju część zawodników wspólnie obejrzała mecz Polska – Szwajcaria w ramach Euro 2016. Również i tutaj, jak wiadomo, emocji nie brakowało.

Aby odetchnąć po sportowych zmaganiach, drużyny węgierska i czeska skorzystały z wejścia na krytą pływalnię.