Kobiece derby gminy

Po raz pierwszy w historii gminy Niepołomice dojdzie do derbowego spotkania na szczeblu IV ligi kobiet.

25 września na Stadionie Miejskim w Niepołomicach zostanie rozegrany pierwszy oficjalny mecz w ligowych rozgrywkach kobiecych pomiędzy dwoma drużynami reprezentującymi gminę Niepołomice.

W tegorocznych rozgrywkach IV ligi na szczeblu małopolskim rywalizują piłkarki Puszczy Niepołomice i Dębu Zabierzów Bocheński.

Dla zawodniczek Puszczy to drugi sezon ligowy. W ubiegłym roku rywalizowały w trzeciej lidze. Debiut w ligowej rzeczywistości zakończył się jednak spadkiem do nowo utworzonej czwartej ligi. W tej zawodniczki Dębu dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłka. Kobiecy futbol w Zabierzowie Bocheńskim funkcjonuje bowiem dopiero od kilku miesięcy.

W pierwszych meczach piłkarki z Zabierzowa Bocheńskiego radzą sobie znakomicie na tle bardzie doświadczonych rywalek. 7 punktów zdobytych w czterech meczach pozwala drużynie trenowanej przez Marcina Kutka na zajmowanie trzeciego miejsca w tabeli.

Puszcza po zwycięstwie w pierwszym meczu przegrała trzy kolejne spotkania i przystąpi do tego meczu jako ostatnia drużyna w tabeli. Mimo wszystko to jednak zespół prowadzony przez trenera Słabonia upatrywany jest w roli faworyta tego meczu, choć ostatnie wyniki na to nie wskazują.

W ostatniej kolejce piłkarki Dębu pokonały u siebie 3-1 Starówkę II Nowy Sącz, Puszcza natomiast uległa w Bukowinie Tatrzańskiej drugiej drużynie Rysów Bukowina.

Przed nami niezwykle interesujące piłkarskie popołudnie w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Wstęp wolny.

25 września 2016r., g. 16:00

Derby gminy Niepołomice
IV liga małopolska (wschód)
Stadion Miejski w Niepołomicach
Puszcza Niepołomice – Dąb Zabierzów Bocheński