Krztoń arbitrem w sobotę

36-letni arbiter z Olsztyna Wojciech Krztoń poprowadzi spotkanie 3 kolejki piłkarskiej I ligi pomiędzy Olimpią Grudziądz, a Puszczą Niepołomice. 

Arbiter prowadzący przede wszystkim spotkania pierwszoligowe sędziował w ubiegłym sezonie dwa mecze naszych sobotnich rywali. Olimpia zremisowała w nich bezbramkowo z Okocimskim Brzesko oraz pokonała 2-1 GKS Katowice.

Wojciech Krztoń niezwykle rzadko sięga po czerwone kartki. W ubiegłym roku w 16 prowadzonych przez niego spotkaniach, tylko raz w 13 kolejce (pokazując dwie żółte kartki Konradowi Wieczorkowi z Okocimskiego Brzesko) wyprosił piłkarza z boiska przed końcem meczu.

Komu bardziej „sprzyja” sędziowanie arbitra sobotniego meczu?
Statystycznie najbardziej prawdopodobnym wynikiem (biorąc pod uwagę zeszły sezon) jest remis. Aż 7 z 16 spotkań prowadzonych przez Krztonia kończyło się takim rezultatem. W pięciu przypadkach wygrywali gospodarze, a w czterech goście.

W jedynym spotkaniu prowadzonym przez Wojciecha Krztonia w tym sezonie, mecz w ramach I rundy Pucharu Polski wygrali goście.. i niech ta passa zostanie podtrzymana 🙂

Leave a Reply