Lider okazał się za mocny

Miedź Legnica okazała się za mocna dla Żubrów. Lider Fortuna 1 Ligi pokonał Puszczę 3:1. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył Szymon Kobusiński.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy. Miedź raz po raz gościła pod naszym polem karnym. Lider Fortuna 1 Ligi dopiął swego w 13. minucie spotkania. Kobylak po strzale odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej jeden z zawodników Miedzi i został przewrócony przez naszego bramkarza. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a pewnym wykonawcą okazał się Makuch. Miedź nie zwolniła tempa i w 27. minucie było już 2:0. Tym razem dośrodkowanie z najbliższej odległości na gola zamienił Zapolnik.

Puszcza zagroziła bramce Lenarcika dopiero w 45. minucie meczu. Z autu w pole karne piłkę wrzucił Bartosz. Ta spadła pod nogi Cikosa, który natychmiast uderzył na bramkę. Po nodze zawodnika gospodarzy futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W drugiej części meczu trener Tomasz Tułacz zdecydował się na trzy zmiany. Na boisku pojawił się miedzy innymi debiutujący w Puszczy Wroński. To właśnie nasz nowy pomocnik w 55. minucie po szybkiej kontrze i podaniu Serafina strzelił kontaktowego gola. Niestety po analizie VAR sędzia nie uznał trafienia Wrońskiego i odgwizdał pozycję spaloną. Chwilę później Miedź po koronkowej akcji zdobyła trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Makuch. Puszcza starała się zaskoczyć rywali szybkimi kontratakami, ale defensywa Miedzi była bardzo dobrze dysponowana. W 68. minucie indywidualną akcją popisał się Thiakane. Piłka po jego podaniu trafiła do Tomalskiego, który uderzył zza pola karnego. Niestety piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. W 78. minucie sam na sam z Kobylakiem wyszedł Gammelby, jednak nasz golkiper wygrał pojedynek. W 87. minucie w polu karnym sfaulowany został Kobusiński. Sędzia po analizie VAR podyktował dla naszego zespołu rzut karny, którego na gola pewnym strzałem zamienił Kobusiński. Jak się okazało było to honorowe trafienie, a do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:0)

1:0 Makuch 13′ (k.)

2:0 Zapolnik 27′

3:0 Makuch 63′

3:1 Kobusiński 88′ (k.)

Żółta kartki: Hajda, Thiakane, Cikos.

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 8. Chuca (71′ 59. Mehdi Lehaire), 10. Maxime Dominguez, 13. Jon Aurtenetxe, 18. Kamil Zapolnik (78′ 11. Krzysztof Drzazga), 20. Damian Tront, 23. Jurich Carolina (54′ 2. Carlos Julio Martinez), 25. Namanja Mijusković (KPT), 70. Maciej Śliwa, 71. Patryk Makuch, 99. Jens Martin Gammelby.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień (26′ 20. Kacper Cichoń), 6. Marcel Pięczek (67′ 8. Piotr Mroziński), 10. Hubert Tomalski, 14. Jakub Serafin (KPT), 17. Jakub Bartosz (46′ 30. Łukasz Wroński), 27. Łukasz Sołowiej, 45. Rok Kidrić (46′ 21. Szymon Kobusiński), 70. Wojciech Hajda (46′ 11. Emile Thiakane), 77. Erik Cikos, 91. Kamil Kościelny.