Liga lada chwila

Żeńska drużyna piłkarska Puszczy Niepołomice zakończyła zimowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2017/18 w kobiecej III lidze.

Podopieczne trenera Tomasza Słabonia 67 dni przeznaczyły na przygotowanie się do 10 spotkań ligowych które mają pozwolić czwartej drużynie w lidze spokojnie utrzymać się na tym poziomie rozgrywkowym.

Puszcza w tym czasie trenowała na swoich obiektach tj hali byłego Gimnazjum, orliku w Niepołomicach oraz na Stadionie Miejskim. Rozegrano 5 gier kontrolnych w których dwa razy dziewczyny wygrały i trzy razy uznawały wyższość rywalek. To zdecydowanie był czas naszych napastniczek, które udowodniły, że wiosną będą kluczowymi punktami naszego zespołu. Strzeliliśmy w tych meczach 16 bramek w tym Przeniosło – 5, Radwańska – 4, Wilgocka – 4 i młoda Lebiest – 1. Zdecydowanie na plus atak. W meczach kontrolnych drużyna testowała konkretne zachowanie poszczególnych formacji i jak podkreśla trener wyszło to naprawdę obiecująco, lecz wszystko zweryfikuje pierwszy mecz ligowy naszych Pań. Inauguracja rozgrywek III ligi kobiet dla naszego zespołu będzie miała miejsce na Podhalu w najbliższą niedzielę 8 kwietnia, gdzie Puszcza zagra z LKS Szaflary.

Pierwszy mecz u siebie niepołomiczanki zagrają 15 kwietnia o godzinie 11:00 z vce liderkami tabeli Iskra Brzezinka. Mecz ten rozegrany zostanie na stadionie Naprzodu w Ochmanowie.

/ts/