Ligowe podsumowania

Falstart na początku ligi i świetna passa na zakończenie rundy, tak w skrócie można opisać zmagania naszych zawodników w premierowym sezonie na zapleczu Ekstraklasy.

19 punktów w 18 rozegranych spotkaniach zgromadzili piłkarze Puszczy w I lidze rozegranych w 2013 roku. Wygraliśmy 5 spotkań, zanotowaliśmy 4 remisy, natomiast połowę meczów skończyliśmy pokonani. Liczba punktów pozwoliła uplasować się na 16 (zagrożonym spadkiem) miejscu w tabeli. Nad kreską z taką samą liczbą oczek plasuje się Stomil Olsztyn, jednak zespół z północy ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.
„Płaska” tabela powoduje, że nasza strata do 11 w lidze Chojniczanki jest taka sama jak przewaga nad ostatnim Okocimskim Brzesko i wynosi dwa punkty.

Przy Kusocińskiego obroniliśmy 10 punktów zwyciężając w trzech meczach, zaliczając jeden remis i pięć porażek. Na wyjazdach wygraliśmy dwukrotnie (w Rybniku i Stróżach), trzy razy remisowaliśmy i cztery razy wróciliśmy na tarczy.

Przed nami w nowym roku jeszcze 16 gier. Połowę rozegramy u siebie, a połowę na wyjazdach. Do Niepołomic zawitają: Olimpia Grudziądz, Stomil Olsztyn, Wisła Płock, Sandecja Nowy Sącz, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Energetyk ROW Rybnik oraz Kolejarz Stróże. Piłkarze puszczy pojadą natomiast do: Chojnic (pierwszy mecz w 2014 roku), Niecieczy, Tych, Świnoujścia, Brzeska, Legnicy, Gdyni oraz Ząbek.

Cel na 2014 rok?? Zakończyć sezon minimum dwa oczka wyżej…

 

/MB/