Zespół w statystykach

18 meczów pierwszoligowych i 4 w rozgrywkach Pucharu Polski rozegrali piłkarze Puszczy w minionym sezonie.

Biorąc pod uwagę łączny czas minut spędzonych na boisku w krajowych rozgrywkach odpoczynek zimowy najbardziej należy się … Sebastianowi Janikowi, który rozegrał aż 1910 minut. Sebastian na boisku pojawił się 22 razy z czego aż 15 meczów rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. W czołówce tej statystyki znaleźli się również Marcin Biernat (1718 minut), Łukasz Nowak (1526), Mateusz Cholewiak (1490 min) oraz Damian Szymonik (1229 minut).

Trzech zawodników przed odejściem do innych zespołów zdążyło zaliczyć krótkie epizody w  rozgrywkach Pucharu Polski. Byli to: Leszek Tarasek (15 min), Marek Mizia (35 min) oraz Łukasz Popiela (63 min). Spośród zawodników grających również w lidze najrzadziej oglądaliśmy: włączonego do kadry pierwszego zespołu juniora Patryka Kołodzieja (121 minut), wypożyczonego z Lechii Gdańsk Pawła Czychowskiego (264 minuty) oraz Dmytro Rodina (486 minut).

Dodając bramki zdobyte w Pucharze Polski i I lidze najlepszym strzelcem okazuje się… Sebastian Janik ( 7 trafień). Warto zaznaczyć, że 4 z nich to skuteczne próby z 11 metrów. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Łukasz Nowak. Kapitan naszego zespołu znalazł sposób na pokonanie bramkarzy rywali 6-krotnie. Łącznie na listę strzelców wpisało się 8 piłkarzy.

Ciekawą i wyrównaną rywalizację stoczyli bramkarze. W jej rezultacie więcej minut na boisku spędził Andrzej Sobieszczyk, który zaliczył pełnych 12 występów. Krystian Stępniowski na boisku zameldował się 10 razy, grając również od pierwszej do ostatniej minuty.

Wśród kolekcjonerów żółtych i czerwonych kartoników przodowali Longinus Uwakwe i Marcin Biernat. Longinus otrzymał 9 żółtych kartek oraz jedną czerwoną. Marcin Biernat również raz „wyleciał z boiska” notując również 8 żółtych kartoników. W tej klasyfikacji nie można pominąć Marcina Zontka i Pawła Strózika. Ci dwaj zawodnicy dwukrotnie zostali wyrzuceni z boiska przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Co ciekawe Marcin został ukarany przez arbitra wykluczeniem w ciągu 602 minut spędzonych w ramach rozgrywek I ligi.

Żadnego spotkania w pełnym wymiarze czasowym nie rozegrał Paweł Czychowski. Najczęściej zmienianym w drugiej połowie był – co zupełnie zrozumiałe – wysunięty napastnik Paweł Moskwik (14-krotnie). Puszcza najwyższe zwycięstwo zanotowała w Niepołomicach 28 września pokonując 4-0 zespół Okocimkiego. Najwyższa porażka? Szczególnie nie chcemy pamiętać spotkań z Miedzią i Arką zakończone 1:4 i 2:5.

Ligowe emocje w roku 2014 rozpoczną się w weekend 8-9 marca. Pierwszym mecz rozegramy w Chojnicach. Ten mecz będzie szczególny. Wszak na stadionie Hutnika polegliśmy 1-2 kończąc mecz w osłabieniu.

 

Marek Bartoszek