MAMY LICENCJĘ NA EKSTRAKLASĘ!

Zgodnie z komunikatem Komisji ds. licencji klubowych Polskiego Związku Piłki, nasz Klub uzyskał licencję na grę w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2023/2024!

Decyzja Komisji oznacza, że w przypadku awansu sportowego, Puszcza Niepołomice będzie mogła w przyszłym sezonie rozgrywać mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. To pierwsza w historii naszego klubu licencja uprawniająca do rywalizowania w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Z uwagi na konieczność dostosowania Stadionu Miejskiego w Niepołomicach do wymogów licencyjnych, zgodnie z kryterium I.01 pkt.5 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2023/2024 nasz Klub został zobligowany do wskazania stadionu zastępczego na czas prowadzonych prac.

W związku z zaistniałą sytuacją, Spółka Niepołomicki Sport sp. z o.o. zawarła promesę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W przypadku awansu Klubu do PKO BP Ekstraklasy, MKS Puszcza Niepołomice swoje mecze rozgrywać będzie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, których wkład i praca pozwoliła na pozytywne przejście procesu licencyjnego.