„Mój debiut? W miarę poprawny”

Damian Lepiarz zaliczył dziś podwójny debiut. Nowy zawodnik Puszczy Niepołomice rozegrał pierwszy mecz w II lidze. Jak zawodnik skomentował swój występ inaugurujący grę w Puszczy?

Jeśli chodzi o moją grę to było w miarę poprawnie. Starałem się realizować założenia trenera. Jako „szóstka” szło mi bardzo dobrze. Martwi trochę pierwsza połowa, bo mogła się ona zakończyć zupełnie inaczej. Na szczęście szanse na dobry wynik mieliśmy dalej i było o co grać – powiedział po końcowym gwizdku.

Dla Damiana gra na początku sezonu tylko na boiskach rywali to sytuacja niecodzienna. Jest to nowa sytuacja dla nas. Ale mamy w drużynie na tyle doświadczonych zawodników, że musimy sobie z tym poradzić. Nie powinno mieć to dla nas większego znaczenia. Jeśli coś nam ma pomóc to dobra płyta i jej stan pozwalający na grę piłką – zdradza zawodnik.

Pomocnik przyznał, że nie zaskoczył go poziom drugoligowych rozgrywek. Piłkarsko nie odczułem większej różnicy między Kotwicą, a mocniejszymi drużynami trzecioligowymi. Zapamiętam go umiarkowanie dobrze, bo lepiej byłoby gdybyśmy wygrali – przyznał.

Damian miał w drugiej połowie szansę na strzelenie gola dającego zwycięstwo. Trudną sytuację w polu karnym nie udało się jednak zmienić na gola. Tak miałem szansę w końcówce. Dostałem piłkę w polu karnym, ale cofałem się do niej i trudno było lepiej uderzyć – skomentował swoją sytuację.

W końcówce spotkania, kiedy Puszcza szukała zwycięskiego gola Damian Lepiarz zmienił pozycję tworząc trzy-osobowy blok defensywny. Jak widać ten wszechstronny piłkarz może grać również na pozycji stopera. Gdzie czuje się lepiej?

Lepiej mi się gra na pozycji defensywnego pomocnika. Ale będzie grał tam, gdzie wskaże mi trener – zakończył