Najbliższy rywal: Cracovia

Już w najbliższą niedzielę przy ul. Kałuży w Krakowie o godzinie 12:30 zmierzymy się z naszym małopolskim sąsiadem zza miedzy – Cracovią. Może to być starcie, które zadecyduje o tym, kto zostanie w PKO BP Ekstraklasie na kolejny rok.

Sytuacja Pasów w tym sezonie nie napawa ich kibiców optymizmem. Po solidnym sezonie 2022/2023 można było liczyć na to, że w tym sezonie nie będą jednym z kandydatów do strefy spadkowej. Mają jednak 32 punkty i dalej czują na sobie oddech Korony Kielce, Piasta Gliwice, Warty Poznań i Puszczy Niepołomice. Jednak po ostatnim niespodziewanym zwycięstwie z aktualnym liderem tabeli – Jagiellonią Białystok, zdaje się, że Cracovia jest na dobrej drodze do pozostania w lidze.

To niesamowite, co mieliśmy okazję obserwować w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Żaden z zespołów czołowej trójki ligi – Jagiellonia, Śląsk, Lech – nie zdobył chociażby punktu. Po niesamowitej serii spotkań, Żubry pokonały Lech Poznań 2:1, Górnik Zabrze pokonał 2:0 Śląsk Wrocław, a Cracovia wygrała w Białymstoku 3:1 z Jagą.

W ekipie Pasów zagrali wówczas: Sebastian Madejski – Otar Kakabadze, Arttu Hoskonen, Virgil Ghita, Andreas Skovgaard – Jani Atanasov, Patryk Sokołowski, David Kristjan Olafsson, Michał Rakoczy – Patryk Makuch, Benjamin Källman. Po przerwie na boisku pojawili się również Eneo Bitri, Mikkel Maigaard i Takuto Oshima.

Przed meczem z Jagiellonią swoją przygodę z Cracovią zakończył trener Jacek Zieliński. Nowym szkoleniowcem został Dawid Kroczek, któremu udało się pokonać lidera w swoim debiucie na ławce trenerskiej – mimo tego, że nie znalazłoby się sporo osób, przypuszczających, że Pasom uda się wywalczyć na stadionie w Białymstoku chociażby punkt.

Arbitrem nadchodzącego spotkania został Karol Arys ze Szczecina. Rozjemcą w meczu z udziałem Żubrów będzie po raz czwarty w tym sezonie. W poprzednich spotkaniach raz przegraliśmy (2:3 z ŁKS) oraz dwukrotnie remisowaliśmy (0:0 ze Śląskiem Wrocław i 2:2 z Ruchem Chorzów). Tym razem liczymy na zwycięstwo! Asystentami sędziego będą Marek Arys i Marcin Janawa. Arbitrem technicznym wybrany został Karol Wójcik. Za system VAR odpowiedzialni będą Jarosław Przybył i Tomasz Listkiewicz.

W poprzednim spotkaniu Żubry zremisowały z Cracovią 1:1, a bramkę dla naszej drużyny zdobył Artur Siemaszko. Teraz, patrząc na ostatnią formę obu drużyn, również możemy spodziewać się wyrównanej rywalizacji. Kto okaże się górą w meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy? Pierwszy gwizdek już w najbliższą niedzielę na stadionie Cracovii o godzinie 12:30.