Zapowiedź 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Powoli wkraczamy w ostatni miesiąc rozgrywek PKO BP Ekstraklasy bieżącego sezonu. Ostatnią prostą Żubry rozpoczną od Małopolskiego Święta Futbolu – przyjrzymy się jednak temu, co czeka naszych rywali.

Kolejkę rozpoczniemy z wysokiego „C”: od prestiżowego starcia między dwoma zajadłymi rywalami, Radomiakiem i Koroną Kielce. Mecz zostanie rozegrany na boisku walczących o utrzymanie kielczan, którzy liczą na bardzo potrzebną zdobycz punktową. Tego samego dnia mistrz Polski, Raków Częstochowa, podejmie naciskającą na czołówkę drużynę rewelacji wiosny – Górnika Zabrze. Zwycięstwo zabrzan przedłuży ich walkę o awans do eliminacji rozgrywek europejskich.

Ligowa sobota wystartuje w Szczecinie, gdzie rozpędzona Pogoń zagra z walczącym o utrzymanie Piastem Gliwice. Następnie przeniesiemy się do Chorzowa, w którym rozegrany zostanie mecz przyjaźni: z Ruchem zmierzy się Widzew Łódź. Dzień zamknie mecz liderującej Jagiellonii Białystok, która w Lubinie zagra o powrót na zwycięski szlak po porażce z Cracovią.

Pierwszym piłkarskim akcentem niedzieli będzie mecz Żubrów z Pasami! W roli gospodarza zespół z Krakowa, pierwszy gwizdek już o 12:30 – zapraszamy wszystkich Kibiców na Małopolskie Święto Futbolu! Po jego zakończeniu swój mecz zagra nasz ostatni rywal, Lech Poznań. Tym razem Kolejorz uda się do Łodzi, gdzie zmierzy się z ŁKS-em. Dzień zamknie spotkanie dwóch zespołów z góry ligowej tabeli: Legia Warszawa podejmie wrocławski Śląsk.

Kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie między Wartą Poznań i Stalą Mielec. Pierwszy gwizdek wybrzmi o 19:00 w Grodzisku Wielkopolskim.

Prezentujemy szczegółowy terminarz 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

19 kwietnia (piątek):

Korona Kielce – Radomiak Radom, godz. 18:00
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze, godz. 20:30

20 kwietnia (sobota):

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, godz. 15:00
Ruch Chorzów – Widzew Łódź, godz. 17:30
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok, godz. 20:00

21 kwietnia (niedziela):

Cracovia – Puszcza Niepołomice, godz. 12:30
ŁKS Łódź – Lech Poznań, godz. 15:00
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław, godz. 17:30

22 kwietnia (poniedziałek):

Warta Poznań – Stal Mielec, godz. 19:00