Najbliższy rywal: Warta Poznań

Już w tę niedzielę, 12 maja o godz. 12:30, Puszcza zmierzy się z Wartą Poznań w 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

W końcówce sezonu zarówno Żubry, jak i Warta, nie mogą być pewni utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warciarze z dorobkiem 37 punktów znajdują się na 13. pozycji w tabeli z pięcioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

W poprzedniej kolejce Warta pokonała rywala ze środka tabeli, Widzewa Łódź 2:1. Ekipa Zielonych zagrała w składzie: Jędrzej Grobelny – Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru, Konrad Matuszewski – Mohamed Mezghrani, Mateusz Kupczak, Miguel Luis, Maciej Żurawski, Kajetan Szmyt – Adam Zreľák. Po przerwie na boisku pojawili się również Dario Vizinger, Filip Borowski, Stefan Savić, Jakub Kiełb oraz Tomas Prikryl. Łódzki zespół na starcie wyręczył Warciarzy w zdobywaniu bramek, trafiając już w 9. minucie do własnej siatki. Trafienie dołożył jeszcze Mateusz Kupczak, co zapewniło ostatecznie wygraną drużyny z Poznania.

W naszym ostatnim pojedynku z Wartą, rozegranym 10 listopada minionego roku, zwyciężyliśmy 2:0 na wyjeździe. Bramki dla Żubrów zdobywali wówczas Roman Yakuba i Artur Crăciun. Dla ustępującego po tym sezonie szkoleniowca Zielonych – Dawida Szulczka, najbliższe starcie może być najważniejszym w całych rozgrywkach. Odpowiedni wynik dla Warty, który jednak nie urządzi nas, może zapewnić utrzymanie jego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej na dwie kolejki przed zakończeniem rundy wiosennej.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Daniel Stefański. Jego asystentami będą Dawid Golis i Filip Sierant. Sędzią technicznym wybrany został Szymon Łężny. Za system VAR odpowiedzialni będą Bartosz Frankowski i Karol Iwanowicz.

Przed nami niezwykle zacięty mecz. Puszcza przegrała tylko raz w ostatnich jedenastu meczach w roli gospodarza, a w 14 z 15 spotkań zdobyła bramkę. Zieloni są ostatnio w świetnej formie, ponieważ w ostatnich czterech meczach zgarnęli 9 punktów. Wciąż jednak nie mogą być pewni utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Kto zwycięży w najbliższym starciu Puszcza Niepołomice – Warta Poznań? Przekonamy się już 12 maja po ostatnim gwizdku Daniela Stefańskiego przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.