Nie dopisujemy punktów przed meczem chociaż… kusi

Na inaugurację sezonu 2019/2020 nasi piłkarze podejmą przy K2, GKS 1962 Jastrzębie. Pierwsze spotkanie już w sobotę 27 lipca o godzinie 19:00.

Bardzo krótka i pozytywna dla Żubrów jest dotychczasowa historia obu zespołów w rozgrywkach ligowych. Po raz pierwszy z zespołem Jastrzębia spotkaliśmy w ubiegłym sezonie i w obu meczach świętowaliśmy komplet punktów.

W poprzednich rozgrywkach również bardzo szybko rywalizowaliśmy z GKS-em. Wyjazdowy mecz trzeciej kolejki zakończył się naszym zwycięstwem 2-0. Do siatki trafiali wówczas Tomalski i Drzazga. Jastrzębie miało szansę złapać kontakt, ale w 74 minucie spotkania Skórecki nie wykorzystał rzutu karnego. Rewanż rozgrywany końcem listopada zakończył się identycznym wynikiem. Tym razem do siatki piłkę wpakowało dwóch Marcinów: Stefanik i Orłowski.

Pomimo tych porażek Jastrzębie było jedną z rewelacji rozgrywek. Ligowy beniaminek zakończył rywalizację na piątym miejscu z dorobkiem 48 punktów.

O sile zespołu w ubiegłym sezonie stanowiła z pewnością para Farid Ali, Kamil Adamek. Ali, skrzydłowy pochodzący z Ukrainy był motorem napędowym całej drużyny, a Adamek jej egzekutorem. Kapitalnie obowiązki w defensywie ze strzelaniem bramek łączył Kamil Szymura, który 8 razy trafił do siatki, z czego pięciokrotnie po rzutach karnych.

Latem drużynę opuściło 6 zawodników, a potwierdzono przyjście 5 piłkarzy. Wśród nich są m.in. doświadczony bramkarz Mariusz Pawełek czy 19-letni Daniel Liszka, który w drużynie Górnika Zabrze ma za sobą nie tylko mecze w Ekstraklasie, ale także w eliminacjach do Ligi Europy.

Na początku lipca oba zespoły spotkały się w meczu kontrolnym w Rybniku-Kamieniu. Żubry przegrały 2-0 a bramki zdobyli wspominani wcześniej Adamek i Ali. Trudno jednak wyciągać jakieś wnioski z tego spotkania, bowiem jak to w meczach kontrolnych bywa oba zespoły grały w eksperymentalnych zestawieniach.

Według Fortuny faworytem spotkania są nasi piłkarze. Kurs na zwycięstwo Żubrów wnosi 2.48. Jeśli trzeci raz z rzędu mecz zakończy się naszym zwycięstwem 2-0 to kurs na takie zdarzenie wynosi 9.8.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Bilety na to spotkanie można tradycyjnie nabyć poprzez portal bilet.pax.pl. Kibiców preferujących tradycyjny sposób zakupu wejściówek zapraszamy do kas biletowych na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Po co martwić się o miejsce i stać w kolejkach?

Nadal trwa sprzedaż na wszystkie mecze Żubrów. Taka wejściówka nie tylko zdecydowanie ułatwia plan aktywności w dniu meczowym, ale wiążę się również z konkretną zniżką i możliwością obejrzenia bez żadnych kosztów ewentualnych meczów w Pucharze Polski.
Spotkanie poprowadzi Paweł Malec z Łodzi. W ubiegłym sezonie ten arbiter poprowadził jeden mecz naszej drużyny z Wigrami Suwałki, które przegraliśmy na wyjeździe 2-1.

Pierwszy gwizdek już w sobotę o 19:00!