Odra znaczy remis?

W drugiej kolejce nowego sezonu Fortuna 1 ligi Żubry pojadą do Opola. W ostatnich latach wszystkie mecze z Odrą kończą się podziałem punktów.

Przed nami pierwsza delegacja w kampanii 2019/2020. Pierwszym terenem do odwiedzenia będzie oddalone o 227 kilometrów Opole. Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 19:45.

Oba zespoły podejdą do tego spotkania po osiągnięciu identycznego wyniku na inaugurację. Żubry przypomnijmy zremisowały u siebie bezbramkowo z GKS-em Jastrzębie, a Odra podzieliła się punktami z Miedzią Legnica.

W zespole naszego najbliższego rywala doszło w lecie to sporych przetasowań. Z drużyną pożegnało się 9 zawodników, których zastąpiło 10 nowych twarzy (za 90minut.pl). Wśród nabytków znaleźli się m.in. Martin Adamec z Jagiellonii, Adam Mesjasz z Pogoni Siedlce czy Kamil Słaby z Bruk-Bet Termalicy.

Historia na remis

Oba zespoły w walce o ligowe punkty spotkały się dotąd 6 razy. Wszystkie mecze zakończyły się remisami. W sezonie 16/17 kiedy drużyny zgodnie zaliczyły awans do pierwszej ligi mecze dwukrotnie kończyły się remisem 1-1. Na szczeblu pierwszoligowym w czterech dotychczas rozegranych meczach dwukrotnie padł wynik 1-1, a dwa razy 0-0. Co więcej bramkowy remis raz padł w Opolu, a raz przy K2, dlatego pomiędzy drużynami jak na razie jest idealny remis 3-3 w sześciu spotkaniach.

Powrót kontuzjowanych

Spośród sporej grupy zawodników, którzy ze względów zdrowotnych przegapili mecz z GKS-em Jastrzębie do dyspozycji trenera Tomasza Tułacza będzie dwóch piłkarzy. Są nimi Marcin Stefanik oraz Marcin Orłowski.

Wierząc w dobry wynik Żubrów można całkiem nieźle zarobić. Kurs na zwycięstwo Puszczy w Opolu Fortuny wynosi 3.8. Grając nieco bardziej asekuracyjnie remis lub wygrana Żubrów nadal możemy liczyć na ciekawy kurs 1.8.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Mecz nie jest spotkaniem telewizyjnym, dlatego na próżno można szukać bezpośredniej transmisji z Opola. Zapraszamy jednak na naszą klubową relację minuta po minucie z tego spotkania! Dostępna będzie pod tym linkiem.

Spotkanie poprowadzi Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.