O awans do 1/8 Pucharu Polski

W środę 7 listopada o godzinie 13.00 w wyjazdowym meczu zmierzymy się z trzecioligowym KP Starogard Gdański. Stawką meczu jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Znamy już 13 zespołów, które na początku grudnia grać będą w 1/8 finału pucharu tysiąca drużyn. W grze o trzy pozostałe miejsca pozostało jeszcze sześć zespołów. Komplet drużyn poznamy już jutro, 7 listopada. Dla nas kluczowe starcie odbędzie się w Starogardzie Gdańskim gdzie naszym przeciwnikiem będzie pogromca Górnika Łęczna.

KP Starogard Gdański to klub, który pisze swoją historię od 10 lat. Nie tak dawno nasi rywale świętowali swój pierwszy jubileusz i w towarzyskim meczu zremisowali 1-1 z Lechią Gdańsk.  Swoje mecze domowe rozgrywają na mogącym pomieścić nieco ponad 3 tysiące osób Stadionie im. Kazimierza Deyny.

Aktualnie zespół ze Starogardu zajmuje 7 miejsce w grupie 2 III ligi z dorobkiem 25 punktów zgromadzonych w 14 spotkaniach. Co ciekawe wszystkich trzech ligowych porażek nasi rywale doznali w ostatnich 3 kolejkach, co może świadczyć o obniżce formy zespołu.

Najbardziej znanym zawodnikiem Starogardu jest Rafał Grzelak. 36-letni zawodnik zdobywał w przeszłości Puchar i Superpuchar Polski w barwach Lecha Poznań, grał także m.in. w portugalskiej Boaviście. Grzelak to również dwukrotny reprezentant Polski.

Dla gospodarzy jutrzejszego spotkania 1/16 finału Pucharu Polski to już największy sukces w historii klubu. W poprzedniej rundzie o sile zespołu przekonał się drugoligowy Górnik Łęczna, który przegrał tracąc bramkę już w 2 minucie tamtego spotkania.

Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00. W przypadku awansu Puszczy do kolejnej rundy naszego rywala poznamy podczas czwartkowego losowania na Stadionie Narodowym.

fot. KP Starogard