O „sześć” punktów

W niedzielę przy Kusocińskiego ciężkie i wymagające spotkanie.

Piłkarze Puszczy Niepołomice wrócili już na dobre na własny teren gdzie nie przegrywają. W dwóch rozegranych dotąd meczów „u siebie” zdobyli 4 punkty. Po nieszczęśliwym remisie z Wisłą Puławy, los sprzyjał piłkarzom w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, wygranym 1-0 minut gry w osłabieniu przez ponad 40 minut.

Rewanżowe starcie z Kotwicą Kołobrzeg będzie niewiarygodne ważne. W samo południe spotkają się dwie drużyny, których aspiracje z pewnością nie oddają aktualnie zajmowanego miejsca w tabeli. Kotwica zajmująca miejsce w strefie spadkowej w inaugurującym sezon meczu z Puszczą pokazała się z bardzo dobrej strony i z pewnością znów będzie chciała urwać nam punkty.

W Kołobrzegu w ubiegłym tygodniu doszło do zmian. Dotychczasowy trener pierwszego zespołu Wiesław Bańkosz zrezygnował z posady z powodów zdrowotnych. Zastąpił go Piotr Rzepka, który trenował w tym sezonie pierwszoligową Arkę Gdynia. W meczu w Puszczą zadebiutuje w nowym zespole.

W naszej drużynie, zbudowanej wynikiem z Zagłębiem Sosnowiec mobilizacji z pewnością nie zabraknie. W niedzielę w naszych szeregach zabraknie jednak dwóch zawodników. Karę za czerwoną kartkę Kluczborku odbywa Adrian Napierała, a Paweł Strózik, który dwukrotnie został napomniany w ostatniej kolejce otrzymał w rezultacie czwarty kartonik co również skutkuje przymusową przerwą.

Niedzielne starcie z pewnością ułatwi odpowiedź na pytanie, która z rywalizujących drużyn zafunduje sobie w miarę spokojną zimę. Zwycięstwo Puszczy spowoduje potwierdzenie obranego kursu, jakim jest solidne punktowanie na własnym terenie, zwycięstwo Kotwicy z pewnością ułatwi pracę nowemu szkoleniowcowi. Remis? Biorąc pod uwagę obecną sytuację ligową obu zespołów zostanie odebrany za stratę dwóch punktów.

Zapowiada się emocjonujące spotkanie! Nie może Was zabraknąć…!

niedziela, 23 listopada, g.12.00

MKS Puszcza Niepołomice – Kotwica Kołobrzeg

Wszystkie bilety po 1zł!

 

Marek Bartoszek

fot. Overlia Studio