Odrabiamy zaległości

Po piątkowej porażce z ŁKS-em nie musimy czekać cały tydzień na okazję do rehabilitacji. W zaległym meczu 9. kolejki Fortuna 1 ligi podejmiemy w Głogowie drużynę Chrobrego.

Spotkanie które pierwotnie miało być rozegrane 8 września rozpocznie się w środę 19 września o godzinie 18.00 w Głogowie. Będzie do druga w historii potyczka obu zespołów w tym mieście.

Pierwsza i jedyna jak dotąd podróż do Głogowa nie była dla naszego zespołu zbyt udana. W ubiegłym sezonie przegraliśmy w wyjazdowym spotkaniu 3-1. W Niepołomicach również Chrobry okazał się lepszy co oznacza, że bilans dotychczasowych meczów obu zespołów jest dla nas bardzo niekorzystny.

Chrobry jest liderem ciekawej statystyki Fortuna 1 ligi. Otóż jest to zespół w którego meczach padło w tym sezonie najmniej bramek. Nasi jutrzejsi rywale zdobyli dotąd 6 goli i tyle samo stracili. Z rozegranych u siebie 5 spotkań wygrali dwa, jeden zremisowali i dwa przegrali. W delegacjach Chrobry wygrał jeden mecz, dwukrotnie zremisował i raz przegrał. W miniony weekend w Głogowie świętowano zdobycie trzech punktów po zwycięstwie 2-0 nad GKS-em Katowice.

Oba kluby łączy osoba Łukasza Szczepaniaka, który przed sezonem po sześciu latach spędzonych w Głogowie został nowym piłkarzem naszej drużyny. Jutrzejsze spotkanie będzie więc dla niego szczególne.

Wiemy, że w jutrzejszym meczu nie wystąpią jeszcze niedostępni również na meczu z ŁKS-em Mateusz Bartków i Marek Kuzma. Obaj są w coraz lepszej formie fizycznej i na niedzielne spotkanie z GKS-em Katowice powinni już być gotowi.

Statystyki z tego sezonu pokazują, że porażka działa na nasz zespół podwójnie mobilizująco. Nie zdarza się byśmy przegrali dwóch meczów pod rząd. I niech tak będzie również w pojedynku z Chrobrym.

Zapraszamy na naszą relację minuta po minucie z tego spotkania!