Ostatni mecz sezonu

W meczu kończącym rozgrywki Fortuna 1 ligi w sezonie 2018/2019 niepołomickie Żubry zagrają z Garbarnią Kraków. Mecz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:30.

Przed nami ostatnie rozstrzygnięcia w rozgrywkach pierwszoligowych. Jedyną niewiadomą pozostaje, która z trzech drużyn wciąż zaangażowanych w walkę o utrzymanie pokona rywali na ostatniej prostej. O jedyne bezpieczne miejsce w lidze walczą GKS Katowice, Wigry Suwałki i Bytovia Bytów. W Katowicach dojdzie nawet do bezpośredniego pojedynku pomiędzy GKS-em i Bytovią.

Pewna powrotu do II ligi jest natomiast Garbarnia. Zawodnicy z Krakowa, którzy w ubiegłym sezonie nieco sensacyjnie, po 44 latach powrócili na zaplecze Ekstraklasy okazali się najsłabszym zespołem w całej stawce. Garbarnia z 33 spotkań punktowała w zaledwie 11 i od dłuższego czasu los tego klubu jest przesądzony.

Szybkie wykonanie planu jaki była gwarancja utrzymania spowodowało, że trener Tomasz Tułacz konsekwentnie sprawdzał w ligowej rywalizacji zawodników szerokiej kadry. Debiuty w 1 lidze zaliczyli m.in. Bartosz Przybysz i Michał Zając, a Przemysław Sajdak w ostatnich tygodniach otrzymywał zdecydowanie więcej szans na grę. Blisko gry w wyjściowym składzie ostatniego spotkania jest także Patryk Kura. Dla najdłużej pracującego trenera na szczeblu centralnym ostatnie kolejki sezonu to już początek przygotowań do kolejnych rozgrywek.

W ostatnich pięciu spotkaniach Żubry zdobyły tylko trzy punkty, ale Garbarnia w tym samym czasie dopisała do swojego dorobku jedno oczko. Dla Fortuny zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania są jednak piłkarze z Niepołomic. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi 1.6. Jeśli na K2 padnie identyczny wynik jak na Reymonta, gdzie przypomnijmy wygraliśmy 1-0 to kurs na takie zdarzenie wynosi 5.6.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Spotkanie poprowadzi Mariusz Korpalski z Torunia, który… prowadził również pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie.

Liczymy na udane zwieńczenie rozgrywek 2018/2019!