Pewne 3 punkty

Piłkarze Puszczy Niepołomice w 2. kolejce sezonu 2016/2017 pokonali 3-0 Siarkę Tarnobrzeg, po trafieniach Orłowskiego, Domańskiego i Wójcika.

Było to czwarty oficjalny mecz podopiecznych trenera Tomasza Tułacza w tym sezonie, ale dopiero pierwsza potyczka rozegrana na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Podobnie jak w zeszłym roku pierwszym zespołem, który zawitał na Kusocińskiego 2 była Siarka Tarnobrzeg.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznego spotkania tych drużyn to gospodarze cieszyli się z wysokiego, przekonywującego zwycięstwa. Sygnał do ataku dał Maciej Domański, który w 25 minucie meczu próbował zaskoczyć Dybowskiego, ten jednak nie dał się zaskoczyć. Nasi zawodnicy znakomicie zaskoczyli defensywę gości wykonaniem rzutu rożnego, kiedy to przed znakomitą szansą stanął Barbus, grający na pozycji defensywnego pomocnika Młodzieżowiec nie trafił w bramkę z 16 metrów.

Bramką w premierowym występie w meczu ligowym w barwach Puszczy mógł w pierwszej połowie zdobyć również Bartosz Żurek, który świetnie znalazł się w piłką w polu karnym, ale jego uderzenie poszybowało nam poprzeczką.

Wszystkie elementy piłkarskiego rzemiosła zagrały tuż przed przerwą. Piłkę dośrodkował Domański, która trafiła na ósmym metrze do Orłowskiego, który świetnie się obrócił i zanotował pierwsze trafienie w barwach Puszczy Niepołomice.

Po zmianie stron trener gości, Włodzimierz Gąsior zdecydował się na podwójną roszadę, nim jednak mogliśmy ocenić skutki tej decyzji, Kamil Łączek świetnie zaatakował piłkę w polu karnym, gdzie został nieprawidłowo powstrzymany przez rywala. Arbiter główny Rafał Rokosz nie miał wątpliwości wskazując na 11 metr. Do piłki podszedł Domański i bez problemów umieścił ją w siatce.

Wówczas uskrzydlona Puszcza miała ochotę na kolejne bramki. Uderzenie Michała Czarnego podbił jeszcze Dybowski, a piłka uderzona z rzutu wolnego przez Żurka przemknęła tuż nam poprzeczką.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Filip Wójcik. Zmiennik Kamila Łączka otrzymał fantastyczne podanie od Domańskiego, (który w tym meczu do bramki dorzucił dwie asysty) w sytuacji sam na sam z Dybowski zachował zimną krew i uderzył nie do obrony.

Wynik i dobra gra drużyny to pozytywny prognostyk przed wtorkowym meczem z Koroną Kielce, która wczoraj w meczu Lotto Ekstraklasy robiła 4-1 piłkarzy Lecha Poznań. Mecz Puszcza Korona, we wtorek 9 sierpnia o godzinie 17:00. Do ligowego grania zawodnicy Puszczy wrócą w niedzielę 14 sierpnia. Na zakończenie 3 kolejki 2 ligi zmierzą się w Radomiu z miejscowym Radomiakiem.

Puszcza Niepołomice – Siarka Tarnobrzeg 3-0 (1-0)

1-0 43′ Marcin Orłowski, 2-0 54’k. Maciej Domański, 3-0 86′ Filip Wójcik

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski, 4. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk (ż) – 14. Kamil Łączek, (74′ 20. Filip Wójcik) 2. Daniel Barbus (87′ 15. Dawid Kuliga), 8. Ifenyi Uwakwe, 17. Bartosz Żurek (83′ 18. Damian Lepiarz), 10. Maciej Domański – 19. Maciej Orłowski (ż) (85′ 6. Arkadiusz Gajewski)
Rezerwowi: 22. Andrzej Sobieszczyk, 6. Arkadiusz Gajewski, 15. Dawid Kuliga, 25. Patryk Kura, 18. Damian Lepiarz, 20. Filip Wójcik, 21. Jakub Zagórski

Siarka Tarnobrzeg: 1. Karol Dybowski, 13. Jan Grzesik (ż), 10. Konrad Stępień (ż), 4. Bartosz Walencik, 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki (46′ 20. Grzegorz Płatek), 16. Mateusz Czyżycki, (46′ 23. Jakub Głaz) 7. Patryk Szewc, 17. Hubert Tomalski, 21. Michał Dawidowicz, 11. Daniel Koczon(63′ 14. Michał Żebrakowski ż)
Rezerwowi: 12. Kamil Beszczyński, 2. Radosław Sylwestrzak, 3. Krzysztof Suchecki, 14. Michał Żebrakowski, 20. Grzegorz Płatek, 22. Kamil Lewandowski, 23. Jakub Głaz