Pierwsze starcie z Jastrzębiem

Już jutro piłkarzy Puszczy Niepołomice czeka starcie z GKS-em 1962 Jastrzębie. Początek wyjazdowego meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Gospodarze sobotniego spotkania w ciągu dwóch ostatnich lat zdołali awansować do ligi wyższej. Jeszcze w sezonie 16/17 piłkarze z Jastrzębia grali w grupie opolsko-śląskiej III ligi.

Mistrz II ligi, w ubiegłym sezonie zdołał wygrać aż 20 meczów w drodze do awansu. Wymownie pomogli w tym osiągnięciu Daniel Szczepan (13 bramek) i Kamil Jadach 10 trafień. Najlepszy strzelec Jastrzębia przeszedł jednak przed startem obecnego sezonu do Śląska Wrocław.

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w trwającym sezonie, ale odwrócenie wyniku z Rakowem Częstochowa pokazuje, że naszych zawodników czeka jutro trudne zadanie.

W pierwszej kolejce obecnego sezonu Jastrzębie uległo przed własną publicznością Wigrom Suwalki 1-2, by w drugiej serii gier mimo prowadzenia Rakowa już 2-0 wydrzeć punkt faworyzowanej drużynie z Częstochowy.

Nasi zawodnicy po zdecydowanie nieudanym początku sezonu w Częstochowie, odzyskali dobre nastroje po wygranej ze Stalą Mielec w minioną niedzielę.

Mecz jako sędzia główny poprowadzi Sylwester Rasmus z Torunia dla którego będzie to pierwszy mecz z tym sezonie. W poprzednich rozgrywkach prowadził mecz Puszczy z GKS-em Tychy zakończony remisem 1-1.

Kibiców, którzy nie mogą się jutro wybrać na mecz informujemy o planowanej relacji tekstowej minuta po minucie z meczu. Będzie dostępna pod tym linkiem.