Piłkarski Dzień Dziecka

W minioną niedzielę na stadionie miejskim w Niepołomicach zorganizowaliśmy drugą edycję Piłkarskiego Dnia Dziecka.

Impreza odbyła się dzięki współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kazimierz – Niepołomicka Szkoła Futbolu i Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza.

Wszystko rozpoczęło się od bardzo miłego akcentu. Trenerzy z Niepołomickiej Szkoły Futbolu na ręce będącego tego dnia animatorem gry a na co dzień przewodniczącego stowarzyszenia Młodzi dla Niepołomic, radnego Michała Hebdy przekazali koszulkę meczową Pawła Moskwika, piłkarza Piasta Gliwice który do ekstraklasy trafił właśnie z Puszczy Niepołomice.

Sam Paweł oprócz koszulki zadbał o to, żeby na niej znalazły się podpisy większości jego kolegów z Piasta. I tak na koszulce można znaleźć tez między innymi autograf świeżo upieczonego króla strzelców naszej najwyższej klasy rozgrywkowej Kamila Wilczka. Koszulka trafi na aukcję charytatywną dla Julki Kołodziej, która przez kilka miesięcy, jeszcze przed chorobą jaka ją dotknęła trenowała w UKS Kazimierz.

Jak zapowiadają władzę szkółki nie będzie to ostatni sportowy gadżet jaki będzie przekazany na tę aukcję, więc można się spodziewać, że za nie długo do koszulki Pawła dołączą inne bardzo ciekawe rzeczy dla fanów piłki nożnej.

W wydarzeniu, które miało miejsce na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Niepołomicach brało udział około 80 dzieci.

Kolejnym akcentem wydarzenia była wspólna rozgrzewka zorganizowana w centralnej części boiska dla wszystkich zawodników. Poprowadziła ją Gabrysia Nowak z Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice, brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Polski. Rozgrzewka była bardzo wymagająca, ale dzięki temu zawodnicy świetnie przygotowali się do gry.

Z tego miejsca chcę bardzo podziękować Gabrysi za super rozgrzewkę, ale też całemu AKT Niepołomice wraz z prezesem Pawłem Januszem, nigdy nie spotkaliśmy się z odmową w momencie gdy potrzebujemy od nich pomocy. Myślą przewodnią imprezy było zgromadzenie na boisku jak największej liczby dzieci i wspólne pogranie w piłkę nożną, bez zapisywania wyników, bez tabel, tylko gra aczkolwiek na różnych zasadach. W tym celu na murawie pojawiło się pięć różnych boisk. Na każdym z nich zawodnicy nawet nie będąc do końca tego świadomi podczas gry ćwiczyli różne elementy techniki piłkarskiej przy tym dobrze się bawiąc. Przykładowo, na boisku nr.2 gdzie bramki typu namiot były obrócone „plecami” do siebie ciężko było zdobyć gola poprzez strzał, co wymuszało automatycznie na zawodnikach częste prowadzenie piłki. – relacjonuje Łukasz Górka, jeden z organizatorów imprezy.

Pomimo wysokiej temperatury i upału panującego w niedzielę, dzieci nie narzekały na pogodę. Większość z nich chętnie zostałaby jeszcze po zakończeniu i trochę pograła. Wszystko to dzięki systemowi gry  jaki został wymyślony specjalnie na tę okazję. Zawodnicy którzy byli obecni, a trzeba dodać, że tego dnia oprócz małych piłkarzy z Niepołomic gościliśmy również grupę z Kłaja i Bochni byli podzieleni na pięć grup, według roku w którym się urodzili.

W ten sposób gra toczyła się ciągle, na pięciu boiskach. Każda z grup miała swojego trenera, do tego dochodzili animatorzy, oraz chłopcy nieco starsi z drużyny trampkarzy Puszczy Niepołomice, którzy pomagali swoim młodszym kolegom w grze. Na upał narzekali troszkę… rodzice zgromadzeni na trybunach stadionu ;). Gra na jednym boisku toczyła się przez 20min po czym następowała 8-10 minutowa przerwa, w tym czasie mali piłkarze uzupełniali płyny oraz jedli smaczne owoce. Organizm dziecka po takiej formie regeneracji był znowu w 100% wypoczęty i gotowy do gry na kolejnym boisku. – dodaje organizator.

Na duże słowa uznania zasłużyli organizatorzy imprezy, wszystko przebiegało płynnie a dzieci miały wiele frajdy raz po razie strzelając bramki, lub popisując się świetną obroną czy dryblingiem.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim trenerom z UKS Kazimierz, moim przyjaciołom i chłopakom z drużyny trampkarzy Puszczy Niepołomice za pomoc w organizacji tej imprezy. Zaprzyjaźnionym szkółką Sprintera Kłaj i ABC Futbolu Bochnia wraz z ich trenerami za przyjazd i stworzenie świetnej atmosfery. Rodzicom dzieci z naszej szkółki, którzy zawsze zasługują na ocenę celującą w organizacji bufetu. Zarządowi MKS Puszcza za udostępnienie stadionu wraz z płytą główną boiska. Stowarzyszeniu Młodzi dla Niepołomic a szczególnie Michałowi Hebdzie i Pawłowi Laskowi, panowie pokazali po raz kolejny, że są naprawdę młodzi i działają dla dobra Niepołomic. – zakończył Łukasz Górka.

Już teraz organizatorzy zastanawiają się nad kolejną edycją Dnia Dziecka z Piłką Nożną, bardzo fajna inicjatywa oby zapisała się na stałe w kalendarzu co rocznych imprez organizowanych w naszym mieście.