PIOTR MROZIŃSKI ZWYCIĘZCĄ rankingu „Piłkarskie Orły” w październiku

Piotr Mroziński został zwycięzcą rankingu „Piłkarskie Orły” w październiku 2022 roku. Na ostatniej prostej dogonił go wiślak- Luis Fernandez.

Ranking „Piłkarskie Orły” to akcja, której szczegóły zaprezentowano na konferencji prasowej w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, to ogólnopolski ranking, którego celem jest wyróżnienie najlepszych strzelców i strzelczyń polskich boisk.

„Piłkarskie Orły” wyróżnia atrakcyjna i oryginalna formuła. Ranking to nowość w Polsce, która zelektryzuje środowisko piłkarskie i kibiców. Zasady są bardzo proste. Ranking będzie wyłaniał najlepszego strzelca miesiąca zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i wojewódzkiej oraz najlepszą strzelczynię miesiąca w skali kraju.

Nagrody w klasyfikacji rocznej zostaną przyznane w grudniu, na uroczystej gali, na której kibice z całej Polski poznają najlepszych strzelców roku w poszczególnych województwach oraz najlepszego strzelca i strzelczynię w Polsce. W rankingu uwzględniane są bramki strzelone w roku kalendarzowym przez piłkarzy i piłkarki grających w polskich klubach na poziomie Ekstraklasy, Ekstraligi I, II, III ligi oraz Pucharze Polski, a także europejskich pucharach. Zdobyte bramki zostaną pomnożone przez odpowiedni współczynnik:

dla Ekstraklasy i Ekstraligi – x2,
I ligi – x1,75,
II ligi – x1,5,
III ligi – x1,
dla Pucharu Polski – x2,
dla europejskich pucharów – x2,5,

Uzyskany wynik będzie wskazywał miejsce w rankingu. Klasyfikacja będzie prowadzona z uwzględnieniem wszystkich transferów w trakcie roku kalendarzowego. Wszystkie niezbędne dane do tworzenia rankingu udostępnia Partner Merytoryczny „Piłkarskich Orłów” czyli Polski Związek Piłki Nożnej.

Patronem Honorowym „Piłkarskich Orłów” jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Partnerem Merytorycznym Polski Związek Piłki Nożnej, a partnerem wydarzenia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

info: polskapress.pl