„Mroziu” rzutem na taśmę!

Po golu Piotra Mrozińskiego w 88. minucie meczu pokonaliśmy Skrę Częstochowa 1:2 i zrobiliśmy ogromny krok w kierunku pozostania w Fortuna 1 Lidze!

Od pierwszych minut spotkania w Bełchatowie Puszcza przejęła inicjatywę i zepchnęła rywali do obrony. W 10. minucie po rzucie rożnym strzelał Mroziński, a z kłopotami piłkę odbił Sujecki. Chwilę później bramkarza Skry z rzutu wolnego starał się pokonać Kobusiński. Nasz najskuteczniejszy strzelec uderzył mocno i celnie, ale wynik nie uległ zmianie. W 18. minucie huknął Sołowiej i znów górą okazał się Sujecki. Skra odpowiedziała w 28. minucie. Sajdak zagrał przed pole karne do Baranowskiego, który uderzył bez przyjęcia, ale na nasze szczęście nad bramką Kobylaka. W 33. minucie Puszcza wyszła na prowadzenie. Kapitalne, długie podanie w pole karne wprost na głowę Kobusińskiego posłał Hajda, a nasz napastnik pewnie umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy z dystansu strzelał Bartosz, a piłka minimalnie minęła słupek bramki gości. W doliczonym czasie gry w polu karnym główkował Mroziński, ale strzał okazał się zbyt lekki.

Druga połowa mogła zacząć się dla nas idealnie. Do odbitej piłki dopadł Serafin i huknął zza pola karnego, a piłka po rykoszecie minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 64. minucie ładnie z piłką w polu karnym obrócił się Kidrić i posłał strzał w kierunku długiego słupka, ale tym razem świetną interwencją popisał się Sujecki. Chwilę później Bartosz wypatrzył w polu karnym Tomalskiego. „Tomal” strzelił głową, jednak znów zabrakło precyzji. W 83. minucie przed polem karnym Puszczy sędzia odgwizdał rzut wolny dla Skry. Do piłki podszedł Mesjasz i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Puszcza nie poddała się. Ponadto w 86. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Pyrdoł. Grająca w przewadze jednego zawodnika Puszcza wykorzystała tę sytuację. W 88. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Mroziński. Serafin wrzucił w pole karne wprost na głowę Hajdy. Ten zagrał piłkę wzdłuż bramki, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją nabiegający „Mroziu”!

Skra Częstochowa – Puszcza Niepołomice 1:2 (0:1)

0:1 Kobusiński 33′

1:1 Mesjasz 83′

1:2 Mroziński 88′

Żółte kartki: Kobusiński, Hajda, Cichoń – Lukoszek, Sajdak, Pyrdoł

Czerwona kartka: 86′ Pyrdoł (druga żółta).

SKRA: 1. Nikodem Sujecki – 4. Adam Mesjasz, 5. Aleksander Paluszek, 7. Piotr Nocoń (89′ 11. Mikołaj Kwietniewski), 9. Maciej Mas (68′ 22. Krzysztof Ropski), 16. Bartosz Baranowicz, 17. Krzysztof Napora (46′ 30. Bartłomiej Burman), 18. Łukasz Winiarczyk (46′ 45. Kamil Lukoszek), 20. Szymon Szymański, 23. Dawid Niedbała (46′ 10. Piotr Pyrdoł), 25. Przemysław Sajdak.

PUSZCZA: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień (80′ 6. Marcel Pięczek), 8. Piotr Mroziński, 10. Hubert Tomalski (74′ 20. Kacper Cichoń), 14. Jakub Serafin (KPT), 17. Jakub Bartosz (90′ 9. Rafał Boguski), 21. Szymon Kobusiński (90′ 11. Emile Thiakane), 27. Łukasz Sołowiej, 45. Rok Kidrić (90′ 4. Tomasz Wojcinowicz), 70. Wojciech Hajda, 91. Kamil Kościelny.