Przerwana seria Puszczy

W meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała ze Stomilem 0:2.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był spokojny. W 12. minucie Puszcza wyszła z kontrą. Czarny zagrał do Bartosza, ten przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i tuż przed polem karnym oddał strzał, który minął bramkę gości. W kolejnych minutach żadna ze stron nie potrafiła narzucić swojego stylu gry przeciwnikowi. Akcje były szarpane, było sporo niedokładności. Stomil najlepszą okazję stworzył sobie po rzucie rożnym. Do pozycji strzeleckiej doszedł Biedrzycki, uderzył głową i minimalnie przestrzelił. Kilka minut później Puszcza powinna objąć prowadzenie. W doskonałej sytuacji, sam przed bramkarzem znalazł się Bartosz, ale trafił wprost w golkipera. Potem po szybkiej wymianie podać i zagraniu Tomalskiego w polu karnym do strzału doszedł Knap. Nasz pomocnik został jednak w ostatniej chwili zablokowany.

Druga połowa mogła zacząć się dla nas wyśmienicie. Z bocznego sektora boiska dośrodkował Tomalski, głową uderzał Bartków, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Stomilu. Chwilę później kapitalną okazję zmarnował 'Tomal”. Piłkę wystawił mu Knap, ale nasz pomocnik przeniósł piłkę nad poprzeczką.  W 63. minucie znów byliśmy bardzo blisko strzelenia gola. Piłkę po dośrodkowaniu strącił Stępień i znów kapitalnie obronił bramkarz „Dumy Warmii”. Niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły. W 67. minucie gości na  prowadzenie wyprowadził Biedrzycki. W 72. minucie mogło być po meczu, ale Sierant na nasze szczęście trafił w poprzeczkę. Puszcza dążyła do wyrównania, jednak defensywa i bramkarz Stomilu spisywali się bez zarzutu. W 85. minucie nasz zespół rozegrał koronkową akcję. Piłka trafiła w pole karne do Tomalskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału. W ostatniej akcji meczu do dobitej piłki dopadł Hinokio i zdobył drugą bramkę dla Stomilu.

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)

67′ Biedrzycki 0:1

0:2 Hinokio 0:2

Żółte kartki: Bartków, Serafin.

Sędziował: Paweł Pskit (Zgierz).

Puszcza: 29. Mateusz Górski, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 6. Mateusz Skrzypczak (71′ 18. Michał Klec), 7. Jakub Bartosz (71′ 24. Michał Rakoczy), 9. Łukasz Spławski, 10.Hubert Tomalski, 14. Jakub Serafin, 20. Karol Knap (67′ 25. Wiktor Żytek), 27. Mateusz Bartków (71′ 77. Erik Cikos), 28. Michał Mikołajczyk (kpt).

Stomil: 1. Vjaceslavs Kudrjavcevs, 8. Maciej Spychała (74′ 87. Sebastian Jarosz), 9. Grzegorz Kuświk (74′ 25. Hubert Sadowski), 12. Wojciech Łuczak, 18.Janusz Bucholc (kpt), 22. Jakub Staszak (67′ 30. Damian Sierant), 27. Damian Byrtek, 37. Hubert Szramka (61′ 16. Koki Hinokio), 44. Serafin Szota, 51. Krystian Ogrodowski, Wiktor Biedrzycki.