Po ostatnim treningu

Dzisiaj przedpołudniem pierwsza drużyna odbyła ostatnią jednostkę treningową przed meczem z Chojniczanką Chojnice. Zawodnicy trenowali na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. 

Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie podkreślali znaczącą poprawę jakości murawy na niepołomickim obiekcie, co było już widoczne podczas spotkania z GKS-em Tychy. W spotkaniu pucharowym zabrakło nam skuteczności. Wyciągnęliśmy wnioski z analizy tego meczu i jutro czas to pokazać w pierwszej potyczce o ligowe punkty. Łatwo nie będzie, ale dobry start to najlepszy bodziec do pracy w kolejnych tygodniach – mówił po dzisiejszym treningu trener Tomasz Tułacz.

W podobnym tonie wypowiadali się również zawodnicy. Łukasz Furtak również podkreślał, że niepołomicka murawa jeszcze tak dobrze przygotowana nie była. Gram już kilka lat w Niepołomicach, ale tak pięknie i dobrze wypielęgnowanej murawy jeszcze nie mieliśmy. Mamy nadzieję, że jutro przyniesie nam ona szczęście i pierwsze punkty – podkreślał obrońca Puszczy Niepołomice.

Na optymizm pozwala również sytuacja zdrowotna w drużynie przed pierwszym meczem. Po ciężkim okresie przygotowawczym i meczu z GKS-em Tychy nie ma żadnych urazów. Wszyscy zawodnicy są gotowi i głodni gry. To z pewnością zwiększa nasz komfort przy wyborze wyjściowego składu na jutrzejszy mecz – powiedział dzisiaj trener Tomasz Tułacz.

Tradycyjnie zawodnicy Puszczy na ostatnim treningu szlifowali stałe fragmenty gry. Pojawiło się kilka nowych wariantów i co cieszy z wielu ofensywnym piłkarzom udawało się znaleźć drogę do siatki. Czy któryś zostanie jutro wykorzystany i czy pozwoli na radość po strzeleniu bramki dowiemy podczas meczu z Chojniczanką. Początek pierwszego meczu w nowym sezonie ligowym już jutro o godzinie 17.00.