Rywal zapisany na kartach historii

Chojniczanka Chojnice to drużyna, której strzeliliśmy pierwszego gola na poziomie pierwszoligowym.

2 sierpnia 2013 roku na Stadionie Hutnika Kraków w pierwszym meczu w roli gospodarza po historycznym awansie do pierwszej ligi naszym rywalem była … właśnie Chojniczanka Chojnice. Piłkarze Puszczy po porażce w pierwszej kolejce tamtego sezonu z GKS-em Bełchatów debiutując w roli gospodarza premierową bramkę zdobyli w 63 minucie meczu. Do siatki trafił wówczas Paweł Moskwik, dziś gracz Podbeskidzia Bielsko- Biała. Tamto spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem przyjezdnych 1-2.

Z obecnej kadry piłkarzy Puszczy w tamtym meczu wystąpiło trzech zawodników: Andrzej Sobieszczyk i Michał Mikołajczyk grali od początku, a w drugiej połowie na murawie pojawił się Longinus Uwakwe.

Tak kapitan Puszczy wspomina tamten mecz: Pamiętam, że graliśmy na Hutniku Kraków i  że w zasadzie to był dwumecz bo kilkanaście dni wcześniej podejmowaliśmy Chojniczankę w Pucharze Polski. W pucharze w Niepołomicach wygraliśmy chyba 2-0, a w lidze stawiając te pierwsze kroki w nowej lidze przegraliśmy 1-2. Odczuwałem to jednak zupełnie inaczej, wówczas dołączyłem do drużyny, która zrobiła awans, to były moje początki w Puszczy i miałem jeszcze obawy jak to będzie. Teraz przed meczem z Chojniczanką jestem już pewny swego.

W meczu rewanżowym było już zdecydowanie lepiej. Na wiosnę 2014 roku piłkarze Puszczy pokonali na wyjeździe drużynę z Chojnic 2-0. Na koniec sezonu to jednak Chojniczanka po zajęciu 14 miejsca cieszyła się z utrzymania, a nasza drużyna zajmując 16 lokatę w lidze pożegnała się z rozgrywkami, do których teraz ma okazję powrócić.

Od tego czasu oba zespoły zanotowały spory rozwój. Puszcza wróciła na zaplecze Ekstraklasy w imponującym stylu będąc przy okazji rewelacją rozgrywek Pucharu Polski, Chojniczanka natomiast w ubiegłym sezonie była w grze o Ekstraklasę, liderując przez długi czas rozgrywkom Nice 1 ligi. Na koniec sezonu piłkarze z Chojnic uplasowali się na piątej lokacie.

W przeciwieństwie do naszej drużyny w Chojnicach po ubiegłym sezonie doszło do sporu roszad w składzie. Do drużyny dołączyło kilkunastu zawodników m.in. Emil Drozdowicz, Tomasz Boczek czy Krzysztof Drzazga. Nowi zawodnicy zajęli miejsca po 14 piłkarzach, których w Chojniczach już nie ma. Mowa tu m.in. o Pawle Golańskim, Patryku Mikicie, Łukaszu Kosakiewiczu czy … Marcinie Biernacie, który w barwach GKSu- Tychy zdążył już strzelić nam bramkę w meczu Pucharu Polski.

Dotąd oba zespoły mierzyły się trzy razy. Puszcza wygrała dwa spotkania wynikiem 2-0,  jedno w Niepołomicach (Puchar Polski) i jedno w Chojnicach (1 liga). Przegraliśmy tylko raz grając w Krakowie (1-2).

Póki co powrotu na Suche Stawy nie przewidujemy, porażki również…