Podsumowanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Za nami kolejka ligowa o specyficznym harmonogramie. Z uwagi na Święta Wielkanocne PKO BP Ekstraklasa grała aż do wtorku – i wróci po zaledwie dwóch dniach przerwy. Nim przejdziemy do kolejnej serii gier, przyjrzyjmy się wynikom 26. kolejki.

Wyjątkowo emocjonująca i obfita w bramki okazała się już Wielka Sobota. Długi dzień rozpoczęliśmy od meczu w Częstochowie, gdzie beniaminek urwał punkty mistrzowi Polski po golu w ostatniej akcji spotkania. Następnie bardzo wysokie zwycięstwo odniosła liderująca Jagiellonia Białystok, pokonując ŁKS aż 6:0. Kroku nie dotrzymał grający chwilę później wicelider, Śląsk Wrocław, który tylko zremisował w Gliwicach. W ostatnim sobotnim meczu zaś Pogoń pewnie pokonała Cracovię, zbliżając się do ścisłej czołówki ligi.

Poniedziałek Wielkanocny na ekstraklasowych boiskach rozpoczęliśmy od remisowego spotkania Żubrów. Remisowy trend tego dnia kontynuowała Stal Mielec, urywając ważne punkty Lechowi Poznań. Dzień zamknęły z kolei dwa spotkania zakończone wynikami 3:1. W takich rozmiarach łódzki Widzew pokonał Koronę Kielce, zaś Legia Warszawa – Górnika Zabrze na wyjeździe.

Wyjątkową kolejkę zamknął jeden mecz wtorkowy. Punktami podzieliły się w nim zespoły Warty Poznań oraz Zagłębia Lubin.

Prezentujemy komplet wyników 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Sobota, 30 marca:

Raków Częstochowa – Ruch Chorzów 1:1
Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź 6:0
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:2
Pogoń Szczecin – Cracovia 3:1

Poniedziałek, 1 kwietnia:

Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom 1:1
Stal Mielec – Lech Poznań 0:0
Widzew Łódź – Korona Kielce 3:1
Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:3

Wtorek, 2 kwietnia:

Warta Poznań – Zagłębie Lubin 1:1