Podsumowanie 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Miniona już seria gier zmieniła wiele w dolnej części tabeli PKO BP Ekstraklasy. Przyjrzyjmy się szczegółowym wynikom zakończonej wczoraj 29. kolejki.

Wysokie zwycięstwo na jej otwarcie zanotowała walcząca o utrzymanie Korona Kielce, czasowo odrywając się od strefy zagrożonej spadkiem. Mniej spektakularnie, bo tylko jedną bramką – lecz równie istotnie wygrał Górnik Zabrze, w ostatnich minutach pokonując mistrza Polski na jego terenie. Tym samym zespół z Górnego Śląska złapał kontakt z czołową czwórką tabeli, włączając się do gry o tytuł.

Sobota należała do drużyn gości. Kolejno zwycięstwa odniosły zespoły Piasta Gliwice, Widzewa Łódź oraz liderującej Jagiellonii Białystok. W wypadku gliwiczan wygrana pozwoliła im na umocnienie pozycji w oddaleniu od strefy spadkowej. Widzew pokonał chorzowski Ruch w meczu, który zarazem ustanowił rekord frekwencji w bieżącym sezonie. Białostoczanie zaś pokonali Zagłębie Lubin, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Po otwierającym niedzielę zwycięstwie Żubrów obejrzeliśmy również emocjonujące spotkanie w Łodzi, gdzie Lech Poznań w ostatnich minutach wyrwał zwycięstwo beniaminkowi. Bezbramkowym remisem zakończył się hitowy mecz między Legią i Śląskiem, zachowując status quo obydwu zespołów w czołówce rozgrywek.

Kolejkę zamknęła poniedziałkowa kanonada w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań pokonała Stal Mielec aż 5:2, odbijając w kierunku środka tabeli.

Prezentujemy komplet wyników 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Piątek, 19 kwietnia:

Korona Kielce – Radomiak Radom 4:0
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 0:1

Sobota, 20 kwietnia:

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 0:2
Ruch Chorzów – Widzew Łódź 2:3
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1:2

Niedziela, 21 kwietnia:

Cracovia – Puszcza Niepołomice 0:1
ŁKS Łódź – Lech Poznań 2:3
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 0:0

Poniedziałek, 22 kwietnia:

Warta Poznań – Stal Mielec 5:2