Podsumowanie 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Wczorajsze spotkanie Żubrów z Koroną Kielce oficjalnie zamknęło 30. serię ligowych gier w kończącym się sezonie. Przyjrzyjmy się więc temu, w jakich nastrojach nasi ligowi rywale mogą wkraczać w ostatni miesiąc rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu kolejki padł bardzo istotny wynik dla dolnych rejonów tabeli. Piast Gliwice pewnie pokonał zespół Warty Poznań, spychając rywali bliżej strefy spadkowej – a samemu zyskując więcej spokoju oraz awans na 9. miejsce. Wieczorem tego samego dnia akcja przeniosła się również na same szczyty. Efektowny remis Pogoni Szczecin na terenie lidera w Białymstoku zachował status quo między tymi dwoma zespołami.

Sobotę rozpoczęło pewne zwycięstwo rewelacji wiosny. Górnik Zabrze rozbił beniaminka z Łodzi, wykorzystując remis Jagiellonii i zbliżając się do niej na dystans pięciu punktów. W efekcie zabrzanie awansowali na ligowe podium. Zaskakujący wynik padł za to we Wrocławiu, gdzie wicelider – miejscowy Śląsk – uległ Ruchowi Chorzów, który wciąż walczy o utrzymanie w lidze. W wieczornym spotkaniu trzy punkty dopisał do swojego konta mistrz Polski, wykorzystując czerwoną kartkę dla Widzewa i wygrywając na trudnym terenie w Łodzi.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od kanonady w Radomiu, gdzie Zagłębie Lubin pokonało gospodarzy aż 4:3. Tym samym uwolniło się od widma walki o utrzymanie, podczas kiedy Radomiak będzie musiał jeszcze się o nie postarać. Następnie trzy punkty zgarnęła warszawska Legia, pokonując na wyjeździe Stal Mielec. W meczu przyjaźni między Lechem i Cracovią padł bezbramkowy remis, który nie zmienił jednak wiele w sytuacji obydwu zespołów.

Kolejkę zamknęło wczorajsze spotkanie Żubrów z Koroną Kielce, utrzymując status quo i dwupunktową różnicę między nami, a naszym rywalem.

Prezentujemy komplet wyników 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Piątek, 26 kwietnia:

Piast Gliwice – Warta Poznań 2:0
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:2

Sobota, 27 kwietnia:

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 4:1
Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 2:3
Widzew Łódź – Raków Częstochowa 0:1

Niedziela, 28 kwietnia:

Radomiak Radom – Zagłębie Lubin 3:4
Stal Mielec – Legia Warszawa 1:3
Lech Poznań – Cracovia 0:0

Poniedziałek, 29 kwietnia:

Puszcza Niepołomice – Korona Kielce 1:1