Podsumowanie 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Wczorajsze spotkanie Puszczy w Szczecinie zamknęło całą 31. serię gier w PKO BP Ekstraklasie. To najwyższy czas, by przyjrzeć się wszystkim wynikom, zanotowanym w jej trakcie.

Świąteczny piątek rozpoczęliśmy od dwóch sensacji. Drużyny walczące o utrzymanie zostawiły w pokonanym polu kandydatów do mistrzostwa Polski, zwiększając konkurencję w dole tabeli. Spektakularne zwycięstwo odniosła Cracovia, rozbijając Górnik Zabrze aż pięcioma bramkami. W stosunku bramek 2:1 lepszy od Lecha Poznań okazał się chorzowski Ruch.

Z serii wyłamał się Śląsk Wrocław, który w pierwszym sobotnim spotkaniu pokonał ostatni w tabeli Łódzki Klub Sportowy, pieczętując tym samym los łodzian. Drużyna trenera Matysiaka jako pierwsza straciła matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze. Popołudnie i wieczór przyniosły jednak dwa kolejne niespodziewane zwycięstwa gospodarzy. Aktualny mistrz Polski, Raków Częstochowa, uległ Zagłębiu Lubin, zaś aktualny lider stracił komplet „oczek” w Mielcu.

W niedzielę ważne punkty zdobył nasz najbliższy rywal, Warta Poznań, mocno przybliżając się do utrzymania. Następnie po jednym „oczku” zdobyły Korona Kielce i Piast Gliwice, jako jedyne w tej kolejce remisując. Weekendowe granie zamknęła jednak kolejna sensacja – Radomiak Radom wysoko pokonał na wyjeździe Legię Warszawa, wprowadzając jeszcze więcej zamieszania w tabeli.

Całą kolejkę, jak wiemy, zamknęło przegrane przez nas jedną bramką spotkanie Puszczy z niedawnym finalistą Fortuna Pucharu Polski, Pogonią Szczecin.

Prezentujemy komplet wyników 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Piątek, 3 maja:

Cracovia – Górnik Zabrze 5:0
Ruch Chorzów – Lech Poznań 2:1

Sobota, 4 maja:

ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 1:2
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 2:0
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 3:2

Niedziela, 5 maja:

Warta Poznań – Widzew Łódź 2:1
Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1
Legia Warszawa – Radomiak Radom 0:3

Poniedziałek, 6 maja:

Pogoń Szczecin – Puszcza Niepołomice 1:0