PODSUMOWANIE I CZĘŚCI SEZONU 2023/2024 – RAPORT EKSTRAKLASY

Trwa przerwa zimowa w sezonie 2023/2024 PKO Bank Polski Ekstraklasy. W środku tego okresu prezentujemy podsumowanie dotychczasowych dokonań uczestników rywalizacji przygotowane przez zespół Ekstraklasy SA. Zawiera ono kilkaset danych na temat formy drużyn i zawodników, zebranych w formie raportu.

Raport Ekstraklasy podsumowujący dziewiętnaście kolejek rozegranych do końca 2023 roku został podzielony na cztery części. Są to kolejno: I – ogólne statystyki drużynowe, II – ogólne statystyki indywidualne, III – statystyki fitness, a także najobszerniejsza IV – statystyki klubowe. Łącznie zawiera aż 49 stron. Która drużyna zaliczyła największy awans w porównaniu z przerwą zimową 2022/2023? Jak padają gole? Ile strzałów potrzeba do uzyskania jednej bramki? Czyje podania najczęściej prowadzą do trafienia? Który bramkarz najczęśćiej zatrzymywał próby przeciwników? Kto mógłby zostać sprinterem? Czy jakiemuś klubowi udało się już oddać trzycyfrową liczbę strzałów celnych? Między innymi takie informacje zostały opublikowane w obszernym raporcie.

Publikacja została przygotowana przez zespół Ekstraklasy SA na podstawie danych ze strony Ekstraklasa.org, informacji przekazanych od partnerów statystycznych – StatsPerform Opta i TRACAB ChyronHego, a także źródeł własnych.

RAPORT DOSTĘPNY TUTAJ