Podsumowanie Rundy Jesiennej Juniorów Starszych

Rywalizację w Małopolskiej Lidze Juniora Starszego Puszcza Niepołomice zakończyła na 4 miejscu. 

Kadra została oparta na rocznikach 2003/2002 i stanowi ją 30 zawodników, którzy w mikrocyklu startowym mają szansę gry w lidze juniorskiej jak i w drużynie rezerw. Rundę można uznać z  udaną, ale niedosyt zostaje, ponieważ zabrakło trzech punktów do awansu na wiosnę do ligi Makroregionalnej . 

Najważniejsze mecz

Za jedno z ważniejszych spotkań w minionej rundzie jesiennej należy uznać rozegrane pod koniec września spotkanie z Sandecją Nowy Sącz wygrany 4:0. Było to przekonujące spotkanie z jednym z faworytów do wygrania tej rundy. Wygrana  z Sandecją dodała pewności drużynie. Poza tym uświadomiła zawodnikom, że ich potencjał indywidualny i zespołowy jest na wysokim poziomie. Kolejne ważne spotkanie było dwa tygodnie później z Garbarnią Kraków przegrane 2:1. Ta porażka bolała szczególnie, ponieważ bramkę na 2:1 drużyna straciła w ostatniej akcji meczu. Ostatni mecz z tych kluczowych zespół rozegrał na Podhalu w 15. kolejce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Niestety przed meczem z Podhalem  straciliśmy 5 podstawowych zawodników, co miało wpływ na wynik. Był kluczowy moment tej rundy . 

Najsłabszy mecz 

Za najsłabszy mecz rundy można uznać spotkanie z Górnikiem Wieliczka zremisowane 2:2 (2:0). 

Wyróżnienia 

W minionej rundzie największą siłą naszego zespołu był z pewnością kolektyw, dzięki któremu boiskowe zmagania naszej drużyny oglądało się często z ogromną satysfakcją. Takie postawienie sprawy utrudnia wyróżnienie konkretnych jednostek, jednak podejmijmy się tego jakże niełatwego zadania. Zacznijmy od najlepszych  strzelców zespołu: Kacper Stokłosa – 13 bramek, Jakub Belski – 8 bramek, Mariusz Mazanek – 8 bramek oraz Jędrzej Strózik – 6 bramek. Bramki tych zawodników,  często niezwykłej urody, stanowiły nie tylko ozdobę kilku spotkań, ale i niejednokrotnie stanowiły impuls dla kolegów do przeprowadzania kolejnych ataków i zamieniania ich na gole. 

STATYSTYKI

Miejsce w tabeli: 4

Bramki strzelone: 48 

Bramki stracone: 11 (najlepszy wynik)

Bilans meczów u siebie: 7 wygranych, 1 porażka.

Bilans bramkowy (mecze domowe): 25:3

Bilans meczów wyjazdowych: 4 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka.

Bilans bramkowy (mecze wyjazdowe): 23:8

STRZELCY BRAMEK

13 –Kacper Stokłosa

8 – Jakub Belski

8 – Mariusz Mazanek

6 – Jędrzej Strózik

3 – Jakub Sutor

3 – Tomasz Burda

2 – Filip Gródecki

1 – Krystian Boroń

Trener Leszek Tarszek: Myślę, że ta runda była bardzo dobra. Przed rozpoczęciem rywalizacji w lidze nie wiedzieliśmy do końca na co nas stać. Kluczowym meczem była wygrana z Sandecją. To uświadomiło nam, że możemy się bić o jak najwyższe cele w tej lidzę. Nie udało się ostatecznie tego celu osiągnąć, ponieważ zabrakło trzech punktów. Myślę jednak, że chłopcy, którzy się wyróżniają będą teraz regularnie występować w drużynie rezerw, co stanowi według mnie niezwykle ważny punkt w łańcuchu rozwoju młodego zawodnika. Pozwala to piłkarzowi zaadaptować się do piłki seniorskiej i doświadczyć rywalizacji z często bardziej doświadczonymi zawodnikami, co nie było możliwe w rozgrywkach Ligi Małopolskiej. Muszę pochwalić chłopców,  ponieważ po słabym początku ligi potrafili się podnieść i regularnie punktować. Margines błędu był niewielki, a chłopcy tworzyli zgrany kolektyw na boisku i poza nim. Trzeba tu podkreslić, żę dobre występy chłopców nie uszły uwadze trenerowi pierwszej drużyny. Wyróżniający się zawodnicy zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu.