Podział punktów na K2

Dobra pogoda, piękny stadion i dwie wyrównane, walczące żeńskie drużyny. Tego doświadczyliśmy wczoraj w Niepołomicach.

Już od samego początku meczu widać było, że będzie to wyrównany mecz, a o wygraniu może jedna bramka. Choć kilka dobrych sytuacji miały nasze zawodniczki, to jednak piłkarki AS Progres po akcji ze środka boiska i prostopadłym podaniu wyszły na prowadzenie w tym meczu, a bramkę zdobyła Skotnicka. W 25 minucie meczu piłkę zagrała Rogowska posyłając ją do Pilarskiej, Justyna uruchomiła Dudziak, która wyrównała stan meczu strzelając swoją 5 bramkę w lidze.

Na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 1:1.

Druga połowa to dalsza wymiana ciosów i kolejne sytuacje bramkowe zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. W szeregach Puszczy na uwagę zasługuje akcja Pilarskiej, Dudziak i Kowalik w której ta ostatnia mogła dać prowadzenie swojej drużynie, niestety piłka przeszła nad poprzeczką. Żadna ze stron nie potrafiła już trafić do siatki, a podział punktów które barciej cieszy drużynę z Nowej Huty, a nas napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

Najbliższy mecz na wyjeździe z Victorią Zalas. Dziękujemy drużynie i trenerce Progresu za stworzenie dobrego widowiska na Stadionie Miejskim w Niepołomicach, a kibicom za liczne przybycie na nasz obiekt.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy): „Jak nie można wygrać meczu to trzeba go zremisować. Mecz bardzo podobny do naszego sparingu styczniowego. Wtedy jednak udało się w ostatniej minucie wygrać. Nadal cieszy wyrównana kadra mojego zespołu kolejna absencja tym razem Pokorniak i kolejna zmienniczka wywiązująca się z powierzonych zadań. Rajczyk pokazuje, że jak równa z równą może rywalizować o miejsce w formacji obronnej. Po za jednym błędem gdzie nie upilnowaliśmy rywalek, nie mogę mieć zastrzeżeń do tej formacji. Pozytywnie Szlosek i super Kwiecińska która nie dała dziś rozwinąć skrzydeł Stefańskiej. Mecz walki i wydaje mi się, że mógł się podobać dziękuję kibicom, że wspierają nasze dziewczyny, a one odwdzięczają się dobrą grą. Plus meczu PATRYCJA ROGOWSKA która już kolejny mecz pokazuję swoje umiejętności w środku boiska. Pochwalić trzeba również naszą bramkarkę Weronikę Siwek za pewne interwencje. Walczymy dalej, szkoda tych dwóch punktów, ale jeszcze nie jedna drużyna straci punkty z AS Progres.”

20.04.2016 Stadion Miejski w Niepołomicach
Puszcza Niepołomice – AS Progres Kraków 1:1 (1:1)
Dudziak – Skotnicka

Puszcza: Siwek – Szlosek Rajczyk Motyka Kwiecińska – Bania (C) Rogowska Szczęśniak /żk/ (Jędrzejczyk) Pilarska – Dudziak Przeniosło (Kowalik) oraz Olszewska, Skibowska, Kuzaj, Maniek, Lisowska.

/ts/