Pokonały Victorię!

Żeńska drużyna Puszczy Niepołomice wygrała wyjazdowe spotkanie z wiceliderem trzeciej ligi, grupy spadkowej Victorią Zalas 1-3.

Od samego początku meczu to drużyna Victorii Zalas zmuszona była do gry obronnej. Już w pierwszej minucie Pilarska dośrodkowała w pole karne, a swoją okazję miała obecna w ostatnich dniach na zgrupowaniu kadry Małopolski Natalia Bania. Chwilę później w zamieszaniu w polu karnym piłkę z bramki wybija obrończyni gospodyń. W 6 minucie meczu kolejna z naszych rywalek robi rękę w polu karnym, a sędzina zawodów pani Alicja Banaś dyktuje rzut karny. Ziemia Krzeszowicka wyraźnie nie służy naszej Patrycji Rogowskiej, bo podobnie jak w meczu z Jedynką tak i dziś nie wykorzystuje rzutu karnego. Do końca pierwszej połowy to niepołomiczanki grały w piłkę i tworzyły sytuacje, a zawodniki Victorii im w tym przeszkadzały. Pierwszy groźny strzał gospodynie oddały w 20 minucie meczu.

Po przerwie obchodzące pierwszą rocznicę istnienia zawodniczki Puszczy wyszły naładowane jak mało kto. Lecz w 4 minucie po wznowieniu meczu gospodynie sprowadziły je na ziemię. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka odbita od ziemi trafia w łokieć Kasię Rajczyk i sędzina podyktowała drugi rzut karny zamieniony przez Małgorzatę Pęczek na bramkę. Chwila ciszy…… i szybko Puszczanki wracają do gry. Kluczowa dla dalszych losów tego meczu była decyzja sztabu Puszczy. Wycofanie obrończyni i wpuszczenie kolejnej pomocniczki. Na zmęczonego rywala wyszły świeżutkie Jędrzejczyk, Maniek i Kowalik. I to te dziewczyny rozruszały Puszczę Niepołomice. W 25 minucie rzut rożny wykonała Pilarska, a Weronika Dudziak głową dała wyrównanie swojej drużynie. Bramka „Dudu” to była iskra rzucona do zbiornika pełnego benzyny którym nazwać można drużynę Puszczy….!

Na 2 minuty przed końcem meczu bramkarka Victorii łapie niegroźną piłkę po za polem karnym i mamy rzut wolny. Tak ustawiona piłka to marzenie dla Rogowskiej która odkupiła rzut karny z pierwszej połowy strzelając fantastyczną i już nie pierwszą bramkę z rzutu wolnego. Chwilę później wiceliderki były już na deskach… Rzut wolny dla Puszczy zaczarowały Bania, Pilarska i Rogowska piłkę w polu karny zgrywa Maniek, a Dudziak ustala wynik meczu. Puszcza Niepołomice sprawiła sobie świetny prezent na pierwsze urodziny wygrywając z Victorią Zalas 3:1.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy) „Horror z happy endem. Ten zespół przygotowany jest na 120 minut biegania, z tym zespołem kończy się grać dopiero wtedy kiedy siedzi w busie, ten zespół gra do końca. Tak zagrała dziś moja drużyna. Wielkie brawa za ambicję i walkę przede wszystkim po stracie bramki. Mecz mógł się ułożyć inaczej gdybyśmy strzelili na początku bramkę. Najważniejsze jednak są kolejne 3 punkty i kolejny wygrany mecz.

24.04.2016 godzina 12:00 Stadion Victorii Zalas

Victoria Zalas – Puszcza Niepołomice 1:3 (0:0)
Pęczek – Dudziak (dwie), Rogowska

Puszcza: Siwek – Szlosek Rajczyk (Maniek) Motyka Kwiecińska – Bania (C) (Korbut) Rogowska Szczęśniak (Jędrzejczyk) Pilarska (Skibowska) – Dudziak (Hyrc) Przeniosło (Kowalik) oraz Olszewska.