Rozbiły Galenę

Na mecz 11 kolejki III ligi kobiet do Niepołomic na Stadion Miejski przyjechał zespół Galeny Trzebinia. Podopieczne Trenera Jacka Kasperkiewicza zajmowały w lidze ostatnie miejsce co pierwszy raz stawiało w roli faworytek zespół z Kusocińskiego 2.

Puszcza od samego początku mocno zaatakowała, ale pierwsza bramka padła dopiero w 16 minucie. Piłkę wywalczyła Weronika Motyka podała Natalii Przeniosło, ta dograła ją do Justyny Pilarskiej, która z pierwszej piłki uderzyła strzelając bramkę na 1:0.

Bramkę na 2-0 strzeliła Przeniosło, która opanowała piłkę wyrzuconą z autu przez Pilarską. Kolejne trafienie zdobyła grająca dziś w pomocy Weronika Motyka, która po indywidualnej akcji znalazła się w sytuacji sam na sam. W 28 minucie piłkę z prawej strony z rzutu wolnego wrzuciła Rogowska, a bramkę głową, drugą w tym meczu zdobyła Pilarska. W 35 minucie meczu to wejście Pokorniak w środek pomocy i bardzo dokładne podanie do dobrze dysponowanej dziś Przeniosło, która podwyższyła wynik meczu na 5:0. Kolejne trafienie zaliczyła Weronika Dudziak dobijając piłkę do pustej bramki po zamieszaniu w polu karnym.

Pięć minut po zmianie stron Natalia Przeniosło ustrzeliła trzecią bramkę zaliczając hat-tricka po podaniu Motyki. W tym momencie trener dał pograć rezerwie i na placu gry pojawiła się cała ławka wraz z debiutującą w Puszczy Dominiką Sienko, która dwukrotnie trafiła w poprzeczkę. W 60 minucie kolejną bramkę strzeliła Motyka, która wykorzystała nieporozumienie w obronie zawodniczek Galeny, a wynik meczu ustaliła Natalia Jędrzejczyk obsłużona idealnym podaniem przez Rogowską.

Dobra passa dziewczyn trwa nadal, nie licząc gry z seniorami z Ochmanowa ostatnią drużyną która ograła Puszczę była 6 marca Prądniczanka.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy): „Kolejny mecz w którym drużyna realizuje to co sobie zakładamy. Chcieliśmy dziś nastrzelać bramek by poprawić liczby, lecz teraz już zapominamy o Galenie i myślimy o kolejnym rywalu. Największym Plusem w Puszczy dla Weroniki Motyki za świetny mecz w środku pola, dodatkowo dwie bramki. Pochwalić również trzeba Natalię Przeniosło oraz Justynę Pilarską. Dobrze zagrała również nasza obrona niwelując nieliczne ataki Galeny”