Pokonali niepokonanych

Podopieczni Dariusza Wójtowicza lepsi od Radomiaka Radom! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Paweł Strózik. 

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 0-1 (Strózik 52)
Radomiak: Budzyński – Cieciura, Ciach, Świdzikowski, Derbich – Odunka (46 Wnuk), Wlazło, Prędota (69 Pach), Radecki, Puton (63 Kornacki) – Leandro
Puszcza: Stępniowski-Zontek, Biernat, Księżyc, Tarasek – Cholewiak, Lizak (72 Kałat), Strózik, Nowak, Paul (64 Janik) – Popiela (77 Moskwik, 90+3 Balawender)

Piłkarze z Niepołomic pokonali w 31 serii gier ekipę z Radomia. To pierwsza porażka Radomiaka na własnym terenie od marca 2011 roku. Puszcza kontynuuje serię 9 meczów bez porażki, wygrywając ponadto trzeci mecz w rzędu wynikiem 1-0.

Po raz kolejny decydująca o komplecie punktów zadecydowała bramka strzelona po stałym fragmencie gry. Po rzucie rożnym wykonanym przez Łukasza Nowaka, Strózik świetne uciekł obrońcy i mocnym strzałem głową wyprowadził gości na prowadzenie. To trzecia bramka Pawła w tym sezonie.

Trener Dariusz Wójtowicz był bardzo zadowolony z postawy drużyny. Szczególnie ucieszył go fakt, że efekty przynosi czas poświęcony na doskonalenie stałych fragmentów gry. To już kolejny mecz, w którym o zwycięstwie decyduje właśnie strzał po wrzutce ze stojącej piłki.

Do końca sezonu pozostały trzy spotkania. W najbliższą środę Puszcza zagra w Lublinie z Motorem zaległy mecz 22 kolejki, który w pierwotnym terminie (6 kwietnia) został odwołany z powodu złego stanu boiska.

W niedzielę 9 czerwca na pożegnanie sezonu w Niepołomicach naszym rywalem będzie Concordia Elbląg. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. Ostatnim akcentem będzie wyjazd do Puław, gdzie 15 czerwca Puszcza rozegra mecz z tamtejszą Wisłą.

Marek Bartoszek

Leave a Reply