Z Motorem o trzy punkty

W środę, 5 czerwca gramy z Motorem Lublin.

Ponad 250 kilometrów będą mieli do pokonania piłkarze Puszczy Niepołomice przed rozegraniem zaległego meczu z Motorem Lublin. Zwycięstwo w tym spotkaniu może znacznie przybliżyć zespół do gry na zapleczu Ekstraklasy.

Walka o grę w pierwszej lidze wkracza w decydującą fazę. Szanse na awans mają jeszcze trzy zespoły Wisła Płock, Puszcza oraz Pelikan Łowicz. Najlepszy scenariusz to taki w którym piłkarze z Niepołomic zdobywają komplet 9 punktów w ostatnich meczach i bez względu na wyniki rywali, po raz pierwszy w historii, zagrają w I lidze. Pierwszy z trzech kroków należy wykonać w Lublinie.

Nie będzie to jednak proste zadanie bowiem Motor wciąż nie jest pewny utrzymania w lidze. Zespół w którym pierwsze kroki stawiali Władysław Żmuda i Jacek Bąk również potrzebuje punktów. W ostatnim spotkaniu na własnym stadionie przegrali ze Zniczem trzema bramkami.

Jak wynik padł w bezpośredniej potyczce jesienią? Po dwóch bramkach z rzutów karnych Tomasza Księżyca oraz celnemu trafieniu Mateusza Cholewiaka Puszcza wygrała 3-0. Powtórka z 1 września z pewnością ułatwiłaby walkę o awans.

Początek meczu w Lublinie o godz. 17.00

Leave a Reply