Poprawić dorobek w Olsztynie

W sobotę 21 kwietnia piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z ostatnią drużyną ligi.

Już jutro (21 kwietnia) o godzinie 12.30 nasza drużyna powalczy o punkty w meczu ze Stomilem Olsztyn. Zespół wyjechał dziś w podróż z nadzieją powrotu z dorobkiem punktowym.

Dla Stomilu jutrzejsze spotkanie ma ogromne znaczenie. Drużyna zajmuje bowiem ostatnie, 18 miejsce w ligowej tabeli i jeśli wygrywa to w zasadzie tylko u siebie. Dodatkowo po raz pierwszy w tym roku nasi rywale zagrają na własnym stadionie, a nie na rezerwowym obiekcie w Ostródzie.

Nasz zespół stanie do walki z rywalem uskrzydlony zwycięstwem odniesionym w ostatnim meczu nad Drutexem-Bytovią Bytów. Potwierdzeniem dobrej passy byłoby drugie zwycięstwo z rzędu, które umocniło by nas w środku ligowej stawki.

Trener Tułacz będzie jednak zmuszony do zmiany zwycięskiego składu. W autokarze odjeżdżającym z Niepołomic brakowało pauzujących za kartki Bartosza Żurka i Marcina Stefanika. Dobrą wiadomością jest powrót do zdrowia Macieja Domańskiego. Spotkanie będzie powrotem do Olsztyna Krzysztofa Szewczyka, który w ubiegłym sezonie bronił barw Stomilu.

Stomil w tym roku jeszcze nie wygrał, notując jak dotąd pięć porażek i dwa remisy. Mimo tych słabszy osiągnięć zespół rywali w żaden sposób nie można zlekceważyć. Przekonał się o tym lider z Legnicy, który w ostatniej kolejce wygrał zdobywając jedyną bramkę w tym meczu w samej końcówce.

Przed nami ósme spotkanie w historii starć obu drużyn. Niezależnie od ligi i sezonu nie potrafiliśmy pokonać Stomilu w meczu wyjazdowych. Warto więc wrócić z Olsztyna z pierwszym kompletem punktów!

Historia spotkań:
2 zwycięstwa Puszczy, 3 remisy, 3 zwycięstwa Stomilu, bramki: 8-8