Potrzebny pierwszy triumf

To trzecia wyprawa Puszczy Niepołomice do Elbląga. Z terenu najbliższego rywala nie mieliśmy jeszcze okazji przywieźć kompletu punktów. Jeśli nie teraz, to kiedy?!

Olimpia Elbląg najbliższy rywal Puszczy Niepołomice to najwyżej notowany zespół, który pozostał na rozkładzie naszej drużyny na finiszu rozgrywek II ligi w sezonie 2016/17. Teoretycznie więc na boisku szóstej w tabeli drużyny powinno być najtrudniej o powiększenie swojego dorobku punktowego.

Trzeba jednak przyznać, że ubiegłotygodniowa porażka drużyny Olimpii z Radomiakiem praktycznie przekreśliła szanse gospodarzy sobotniego spotkania na skuteczne włączenie się do walki o choćby miejsce barażowe. Strata trzech punktów spowodowała, że Olimpia pewna od dawna ligowego bytu grać będzie do końca sezonu już tylko o prestiż.

Nie zmienia to jednak faktu, że gospodarze w szeregach których grają dwaj czołowi strzelcy ligi Łukasz Pietroń (13 bramek) i Paweł Piceluk (11 bramek) to drużyna, która gwarantuje wysoki poziom i dużo bramek. W meczach z udziałem Olimpii padło już w tym sezonie 93 bramki z czego nasi najbliżsi rywale wbili swoim przeciwnikom aż 52. Dla porównania w meczach naszej drużyny łącznie wpadło… 56 bramek.

Po szczęśliwym zwycięstwie odniesionym nad Polonią przewaga do czwartego Radomiaka została utrzymana i na 5 kolejek przed końcem sezonu wynosi 4 punkty. Wygrywając w jutrzejszej potyczce mamy pewność, że rywale  w walce o awans nie zmniejszą swojej straty.

Historia pokazuje, że wcale nie będzie to takie łatwe zadanie. W Elblągu dotąd nie wygraliśmy. Czas to zmienić!

Mecz będzie transmitowany w internecie.
Transmisję można znaleźć tutaj: