Przedstawiamy naszego rywala: Radomiak Radom

Środa to dla zawodników Puszczy dzień, w którym odrobione zostaną zaległości w terminarzu. Nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom, który aktualnie jest od nas niżej w tabeli i zajmuje 10 miejsce w tabeli, tracąc do nas tylko 1 punkt.

W poprzednim sezonie Radomiak był beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. Nie przeszkodziło to jednak ekipie trenera Dariusza Banasika bić się w barażach o awans do ekstraklasy. W meczach o ekstraklasę Radomiak pokonał Miedź Legnicę, ale w decydującym starciu lepsza okazała się Warta Poznań. W finale poznaniacy wygrali z Radomiakiem 2:0.

Bez nerwowych ruchów

W Radomiu doszło przed sezonem do kilku zmian. Z klubu odeszli Fundambu, Górski, czy Dawid Abramowicz. W ich miejsce pojawili się Angielski, Gąska oraz Bogusz. Ten pierwszy ma bardzo udany start w barwach Radomiaka. Napastnik zagrał do tej pory w 3 ligowych meczach i strzelił 3 gole.

Kryzys po udanym starcie

Radomiak kapitalnie rozpoczął pierwszoligowy sezon. W 3 spotkaniach na początku sezonu ekipa z Radomia zdobyła komplet punktów. Na inaugurację w Głogowie Radomiak pokonał miejscowego Chrobrego 2:1. Potem przyszło zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie 1:0. W 3. kolejce Radomiak pokonał Widzew Łódź aż 4:1. Potem jednak coś się zacięło i podopieczni trenera Banasika przegrali 3 kolejne mecze. W ostatniej kolejce Radomiak zdobył jednak punkt z rewelacją tego sezonu – Odrą Opole.

Ofensywne trio

Radomiak zdobył do tej pory zdobył 11 goli. Co ciekawe bezpośredni udział miało w tym tylko 4 graczy. Aż 9 goli zdobyło trio Leandro-Angielski-Podliński. Kapitalne wejście do zespołu miał Angielski, który w 3 meczach pod rząd zdobywał po bramce.