Przedstawiamy rywala: Odra Opole

W sobotę do Niepołomic przyjedzie 4 zespół Fortuna 1 Ligi – Odra Opole. 

Odra Opole do 1 Ligi wróciła w sezonie 2017/2018. Na koniec zdobyła 45 punktów i zajęła 11 miejsce. W kolejnych zespół z Opola kończył rywalizację odpowiednio na 12 i 13 miejscu w gronie pierwszoligowców. W obecnie trwającym Odra ma już na koncie 20 punktów, co daje 4 miejsce w lidze.

Doświadczone trio

Krzysztof Janus, Dawid Kort oraz Arkadiusz Piech – z takiej trójki chciałby skorzystać niejeden z trenerów w 1 Lidze. W sumie trio ma już na swoim koncie 6 goli. 3 z nich zdobył Kort, 2 Piech, a 1 Janus. – Mimo wieku wcale nie czuję się staro. Energia ciągnie mnie do przodu. Czuję, że mam dużo sił w sobie. Cały czas czerpię przyjemność z treningów, meczów. Czuję się tak samo, jak dziesięć lat temu, tylko jestem bardziej doświadczony. Może to kwestia genów. Z moim zdrowiem jest ok, nie męczą mnie dłuższe kontuzje. Lata gry i pobyt na Cyprze zmieniły moje podejście do piłki. W lidze cypryjskiej grałem z piłkarzami z Ameryki Południowej, Hiszpanii, Portugalii. Miałem styczność z piłką techniczną, co w jakimś stopniu ukształtowało mnie na późniejszym etapie kariery. Lata lecą i człowiek zmienia swoje rozumienie piłki. Działa doświadczenie, jest większa świadomość. Bardziej się pilnuję – tłumaczy Arkadiusz Piech.

Wyjazdowa siła Odry 

W tym sezonie zwraca szczególną uwagę forma Odry na wyjeździe. W 3 meczach zespół prowadzony przez Dietmara Brehmera zdobył komplet punktów. W delegacji Odra strzeliła 5 goli, tracąc tylko 1. Bramkarza Odry pokonał zawodnik Sandecji Nowy Sącz – Maciej Małkowski z rzutu karnego.