Przegrana na koniec sezonu

W ostatnim meczu ligowym w sezonie 2021/2022 Puszcza Niepołomice przegrała ze Stomilem Olsztyn. 

Od początku spotkania inicjatywa była po naszej stronie. Gospodarze głównie bronili się na swojej połowie i oddalali zagrożenie od własnej bramki. Tym samym Kewin Komar, który dziś debiutował w barwach Puszczy w Fortuna 1 Lidze był praktycznie bezrobotny. Żubry w pierwszej połowie zaprezentowały kilka ciekawych wariantów przy rozegraniu stałych fragmentów. Po jednym z nich piłka spadła pod nogi Serafina, który uderzył zza pola karnego, ale Tobiasz odbił strzał na rzut rożny. Swoją szansę po rzucie rożnym miał także Kościelny, jednak w ostatniej chwili uprzedził go zawodnik Stomilu. Pod koniec pierwszej połowy prostopadłą piłkę otrzymał Kobusiński. Niestety podanie okazało się zbyt mocne, a do tego z bramki wyszedł Tobiasz i zażegnał niebezpieczeństwo. Kobusiński miał jeszcze szansę na gola w pierwszej połowie, ale zdecydował się na podanie do Thiakane. Nasz zawodnik minął się z piłka, a ta przeleciała wzdłuż bramki.

W drugiej połowie Stomil wyszedł bardziej zmotywowany niż w pierwszej, przez co gra zdecydowanie się wyrównała. W 63. minucie Komar popełnił błąd, przed doskonałą szansą stanął Moneta, ale nie trafił na pustą bramkę. Puszcza nie miała w drugiej odsłonie wielu klarownych szans. W 85. minucie w narożniku pola karnego nasi zawodnicy mieli rzut wolny. Piłkę płasko po ziemi w pole karne wstrzelił Kobusińśki, a ta odbiła się od słupka i wyszła w pole. Chwilę później ruszyliśmy z kontrą. Wroński zagrał w pole karne do Kubusińskiego, który pokonał bramkarza Stomilu. Niestety Wroński był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki. W kolejnej akcji dośrodkowanie na gola zamienił Czajka. Puszcza mogła wyrównać w 90. minucie. Na piątym metrze piłka spadła pod nogi Cichonia, który uderzył na bramkę, ale został zablokowany przez obrońce.

Stomil Olsztyn – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

1:0 Czajka 88′

Żółte kartki: Dampc, Reiman – Thiakane, Kościelny, Wojcinowicz.

Stomil: 25. Kacper Tobiasz – 4. Wojciech Reiman (KPT), 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus, 8. Maciej Spychała (59′ 63. Jakub Kisiel), 15. Shun Shibata, 28. Maciej Dampc, 41. Kevin Lafrance, 44. Krzysztof Toporkiewicz (46′ 13. Łukasz Moneta), 77. Patryk Mikita (90′ 11. Hubert Sobol), 88. Filip Wójcik (82′ 94. Heider Costa Tenorio Guttiner).

Puszcza: 22. Kewin Komar – 4. Tomasz Wojcinowicz 6. Marcel Pięczek (90′ 15. Piotr Gruszecki), 9. Rafał Boguski (57′ 30. Łukasz Wroński), 11. Emile Thiakane (46′ 17. Jakub Bartosz), 14. Jakub Serafin (KPT), 19. Sebastian Górski (57′ 16. Kacper Stokłosa), 20. Kacper Cichoń, 21. Szymon Kobusiński, 70. Wojciech Hajda, 91. Kamil Kościelny.