Przeżyliśmy wspaniały dzień

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Dzień Dziecka z Puszczą Niepołomice przerósł oczekiwania organizatorów!

3NC-12

Tak jak zapowiadaliśmy święto naszych najmłodszych kibiców rozpoczęliśmy od wykładów. Ta część naszego wydarzenia w Sali Widowiskowej Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa mogła zostać zrealizowana dzięki naszej współpracy z Niepołomickim Uniwersytetem Dziecięcym.

3NC-22

Najpierw na scenie wykład o historii futbolu przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Kacper Pieprzyca i Kamil Barnaś na co dzień czwartoklasiści, zaprezentowali wszystkim genezę gry, którą kochają ludzie na całym świecie. Nie zabrakło również odwołań do Puszczy Niepołomice, co szczególnie nas ucieszyło! W nagrodę obaj młodzi wykładowcy dostali gadżety naszego klubu oraz wyprowadzą pierwszą drużynę w czasie meczu z Kolejarzem Stróże, który rozegramy już w najbliższą sobotę.

3NC-48

Po młodych wykładowcach, przed ponad setką słuchaczy wystąpił dorosły mówca. W tej roli wystąpił piłkarz Puszczy Niepołomice, Jacek Magdziński – inicjator wydarzenia. Jacek w swojej prezentacji za pomocą własnych doświadczeń i przygotowanych filmików zaprezentował zgromadzonym cechy, które są szczególnie ważne w zawodowym uprawianiu futbolu.

Zawodnik w czasie swojego wystąpienia wspomniał również o niezwykle ważnym aspekcie poszanowania dla kultur i odmienności rasowej. Na scenę zaprosił innego piłkarza Puszczy, pochodzącego z Nigerii Longinusa Uwakwe, który podzielił się swoimi doświadczeniami i opowiedział o przejawach rasizmu jakich doświadczył w swojej karierze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z bannerem promującym akcję „Say no to racism”.

Kulminacją niedzielnego święta były atrakcje przewidziane dla dzieci na stadionie miejskim przy Kusocińskiego 2 w Niepołomicach. Piłkarze pierwszej drużyny, którzy nad ranem wrócili z Ząbek zwarci i gotowi czekali na najważniejszych aktorów wczorajszego dnia. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach i testach piłkarskich.

Wyczyny naszych młodych gości skrupulatnie oceniali piłkarze pierwszej drużyny przyznając punkty za osiągnięcia w poszczególnych konkurencjach. Wynik zapisany na kartach nie był jednak najistotniejszy. Najważniejsze, że żaden uczestnik Dnia Dziecka nie wyszedł ze stadionu z pustymi rękami.

Dodatkowo przy Kusocińskiego rozegrano Mundial Skrzatów, przygotowany i koordynowany przez UKS Kazimierz. Liczymy na to, że tak udana impreza z równie dobrą frekwencją zostania powtórzona już za rok!
Każda taka impreza nie mogłaby się odbyć bez osób, które poświęciły swój czas by być razem z Wami w niedzielę. Szczególnie dziękujemy firmie SportsLab za bezpłatne użyczenie fotokomórki do pomiaru szybkości. Nie lada wyczynem było przygotowanie identyfikatorów i dyplomów dla wszystkich uczestników. Świetnie poradziły sobie z tym Monika Blicharz i Izabela Wnęk, a Zuzanna Kulesza i Overlia Studio zrobili całą masę niesamowitych zdjęć. Możecie zobaczyć je tutaj i tutaj.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 

Marek Bartoszek

3NC-42