Mini Mundial. Wielka zabawa!

W niedzielę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka oraz trwających Dni Niepołomic Uczniowski Klub Sportowy Kazimierz zorganizował turniej piłkarski dla swoich najmłodszych adeptów.

Z zaproszenia niepołomickiej szkółki piłkarskiej skorzystały drużyny ABC Futbolu Bochnia, Szkoła Futbolu Staniątki oraz Silesii Kraków. Na boisku przy ulicy Kusocińskiego 2 obejrzeliśmy kilka godzin emocji piłkarskich na świetnym poziomie.

Wszystko rozpoczęło się od losowania nazw drużyn. Nasi goście z Bochni, Staniątek i Krakowa wystawili po dwa składy, gospodarze aż trzy. Przedstawiciele każdego teamu losowali karteczki z nazwą czołowej reprezentacji z całego świata. W ten oto sposób na boisku dzieciaki wcielały się w rolę największych gwiazd piłki nożnej. W jednym meczu grali przeciwko sobie trzej Leo Messi. Taka sytuacja mogła mieć miejsce tylko w Niepołomicach!

Turniej odbywał się na wydzielonych dwóch placach gry na boisku MKS Puszcza Niepołomice. W założeniu zawodów najmłodsi piłkarze w jednej połowie atakowali przez 5 minut na bramkę o rozmiarach 5m na 2m a w drugiej na dwie rozstawione szeroko bramki hokejowe. Taki manewr był celowo ustawiony przez organizatorów. Duże bramki gwarantowały dużą liczbę goli i radość na twarzach uczestników a mniejsze pozwalały rozwijać ich inteligencję. Łącznie licznie zgromadzeni kibice obejrzeli aż 36 takich spotkań.

Pogoda dopisała więc blisko 70 dzieci grało między sobą w świetnych warunkach. Podczas gdy któraś z drużyn nie rozgrywała w danym momencie meczu jej zawodnicy mogli korzystać z obficie obstawionego w owoce i napoje bufetu. Dodatkowo chętni mogli spróbować własnych sił w konkursie umiejętności piłkarskich, który odbywał się na drugiej części boiska zorganizowany przez piłkarzy pierwszego zespoły Puszczy Niepołomice.

Najważniejszą ideą turnieju był propagowany przez UKS Kazimierz-NSF program gry dzieci bez presji wyniku. Rezultaty końcowe nie miały znaczenia. Każdy otrzymał te same nagrody. Każdy został zwycięzcą Mini Mundialu!

Wszystko wyszło świetnie! Zaangażowanie w grę każdego zawodnika, oddanie godne podziwu. Jestem niesamowicie szczęśliwy widząc radość tych małych piłkarzy. Chciałbym gorąco podziękować ludziom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Prezesom UKS-u oraz MKS Puszcza Niepołomice, Urzędowi Miasta i Gminy Niepołomice, trenerom każdej z drużyn, wolontariuszom,którzy spisali się fenomenalnie, rodzicom naszych dzieci którzy mogą służyć za wzór kibicowania innym. Wszyscy byli fantastyczni – powiedział Łukasz Górka, trener w UKS Kazimierz oraz jeden z organizatorów turnieju.