Puszcza Niepołomice otrzymała środki finansowe z ministerstwa sportu

Ministerstwo Sportu ogłosiło rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów.

Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. W opublikowanej liście inwestycji przedstawiono wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazła się Puszcza Niepołomice, dla której Ministerstwo przewidziało dotację w wysokości 3 000 000 zł.  W chwili obecnej finalizowana jest ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość. Realizacja programu pozwoli stworzyć w sąsiedztwie stadionu i Niepołomickich Błoń dodatkowe, pełnowymiarowe boisko o naturalnej nawierzchni. Pozwoli to nam na zwiększenie liczby zawodników Akademii i polepszenie bazy treningowej dla pierwszego zespołu. Cieszy fakt, że otrzymaliśmy maksymalnie możliwą kwotę dofinansowania, co pokazuje, że przygotowany wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice wniosek był bardzo dobrze napisany i udokumentowany. Bardzo dziękuję panu Burmistrzowi- Romanowi Ptakowi i całemu Wydziałowi Inwestycji, za wkład w przygotowanie wniosku. – mówi prezes Marek Bartoszek.

Dodajmy, iż projekt ten zakłada również dalszą rozbudowę o potrzebną w Gminie lekkoatletyczną bieżnię.

Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022

Program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów, a co za tym idzie – na wzrost liczby ich użytkowników.

Lista inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania

Przedstawiona lista wniosków inwestycyjnych, jest listą inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania. Wartości dofinansowania wyliczone zostały zgodnie z założeniami programu. W chwili obecnej finalizowana jest ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej TUTAJ

Źródło: www.gov.pl