Raków? Wystarczy…

Raków Częstochowa będzie niedzielnym rywalem Puszczy Niepołomice w 2. kolejce Nice 1 ligi. To jedyny zespół, który w ubiegłym sezonie potrafił nas dwukrotnie pokonać w meczu o punkty. 

Tylko dwa zespoły potrafiły w ubiegłym sezonie wywieźć komplet punktów z Niepołomic.

We wrześniu ubiegłego roku przegraliśmy właśnie z Rakowem 0-2 po dwóch bramkach Filipa Kowalczyka. Później już na wiosnę tego roku komplet punktów z Niepołomic wywiozła Warta Poznań.

O ile gorycz porażki po tym spotkaniu można było jeszcze przełknąć, tak rewanżowe spotkanie z kwietnia tego roku pozostało na dłużej w pamięci. Po bramce Dominika Zawadzkiego Puszczy prowadziła wówczas 1-0 i wydawało się, że kontroluje boiskowe wydarzenia.

Kiedy w 79 minucie meczu Adam Czerkas doprowadził do wyrównania oba zespoły rozpoczęły walkę o pełną pulę. Sytuacje były po obu stronach, ale w doliczonym czasie gry Tomasz Margol dał zwycięstwo drużynie z Częstochowy, a nam pozostało wrócić na tarczy.

W pierwszej kolejce, kiedy nasza drużyna znakomicie rozpoczęła sezon od zwycięstwa nad Chojniczanką, beniaminek z Częstochowy zremisował bezbramkowo u siebie z Miedzią Legnica.

Czas na rewanż! Zachęcamy do internetowego zakupu biletów na to spotkanie. Nie wychodząc z domu można zaopatrzyć się w wejściówkę na mecz za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl .

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa
niedziela, 6 sierpnia, g. 17:00
Stadion Miejski w Niepołomicach