Rezerwy Puszczy zagrają w IV lidze

Od nowego sezonu o ligowe punkty walczyć będzie druga drużyna Puszczy Niepołomice. Żubry II grać będą w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi.

O konieczności stworzenia drugiej drużyny myśleliśmy już od dłuższego czasu. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że przeskok z drużyny juniorów starszych w piłkę seniorską jest wymagający. Dlatego też chcemy naszej młodzieży stworzyć warunki do kontynuowania swojej piłkarskiej kariery. Przy okazji nasze bezpośrednie zaplecze będzie mogło sprawdzić się na poziomie seniorskim. Utworzenie drugiego zespołu pozwoli także, by piłkarze pierwszego zespołu, którzy podczas danej kolejki nie pojawią się na murawie, mogli zakończyć swój mikrocykl treningowy meczem w rezerwach co ma ogromne znaczenie dla podtrzymania piłkarskiej formy – powiedział prezes MKS Puszcza Niepołomice, Jarosław Pieprzyca.

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej postanowił także o zakończeniu sezonu 2019/2020. Zachowano zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków.

Inauguracja nowego sezonu 2020/2021 zaplanowana została na pierwszą połowę sierpnia, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Ostateczny kształt lig i system rozgrywek na poszczególnych szczeblach zostanie podany przez Wydział Gier MZPN i Komisje Gier Podokręgów po zakończeniu procesu licencyjnego i potwierdzeniu przez kluby udziału w danych rozgrywkach.