Rozwój znów lepszy o bramkę

Puszcza Niepołomice uległa w meczu 26. kolejki Rozwojowi Katowice 0-1. Golę na wagę trzech punktów zdobył w 78. minucie meczu Damian Gacki.

Trener Łukasz Gorszkow zdecydował się przed tym spotkaniem na korektę ustawienia. Tym razem Puszcza Niepołomice rozpoczęła zawody w systemie 1-4-1-4-1. Rolę wysuniętego napastnika pełnił Stepankov, na skrzydle szansę otrzymał Patryk Szewc, a role ofensywnego pomocnika pełnił Dawid Sojda. W obronie w miejsce kontuzjowanego Adriana Napierały od początku meczu wybiegł Łukasz Furtak.

W pierwszej połowie meczu więcej z gry mieli gospodarze. Optyczna przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się jednak na sytuacje bramkowe. Najlepszą w pierwszej odsłonie stworzył sobie Rozwój, kiedy to tuż przed zejściem do szatni oko w oko ze Staniszewskim stanął Tomasz Wróbel. Świetnie w tej okazji zaprezentował sie jednak bramkarz Puszczy Niepołomice.

Druga połowa miała praktycznie identyczny przebieg z tą różnicą, że to Rozwój miał większe posiadanie piłki. I gdy wydawało się, że mecz najprawdopodobniej zakończy się bezbramkowym remisem akcję zakończoną bardzo dobrym strzałem zaprezentował Gacki. Zawodnik Rozwoju uderzył z dystansu, piłka lecąca z wiatrem przyspieszyła i Marcin Staniszewski nie miał najmniejszy szans na skuteczną obronę.

W końcówce meczu gracze Rozwoju skutecznie rozbijali ataki walczących o wyrównanie piłkarzy Puszczy i wywieźli z Niepołomic trzy punkty. Po dwóch zwycięstwach, to druga z rzędu porażka piłkarzy Puszczy, którzy muszą jak najszybciej odwrócić tę passę. Okazja ku temu będzie już za tydzień, kiedy to do Niepołomic zawita zespół Nadwiślana Góra.

PUSZCZA Niepołomice – Rozwój Katowice 0-1 (0-0)

78′ 0-1 Damian Gacki

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski (M) – 21. Witold Cichy, 95. Łukasz Furtak (M), 15. Marcin Biernat, 28. Michał Mikołajczyk – 77. Patryk Szewc (ż) (61′ Piotr Madejski)  8. Longinus Uwakwe (ż), 17. Dariusz Gawęcki kpt., 11. Dawid Sojda (ż)(80′ Adrian Gębalski), 20. Mateusz Lampart (M) (59′ Krzysztof Zaremba) – 6. Roman Stepankow

Rozwój Katowice: 1. Bartosz Soliński, 6. Damian Mielnik, 13. Przemysław Gałecki, 2. Daniel Tanżyna, 18. Łukasz Winiarczyk, 14. Szymon Kapias, 8. Damian Gacki, 9. Tomasz Wróbel, 10. Robert Tkocz, 4. Piotr Izikiewicz (90′ Adam Żak), 23. Filip Kozłowski (90′ Patryk Kun)