Ruszamy!

Po rocznej przygodzie na zapleczu Ekstraklasy odmieniony zespół Puszczy Niepołomice rozpoczyna rozgrywki w nowej II lidze.

Przerwa między sezonami była w Niepołomicach niezwykle interesująca. Z jednej strony rozpoczęła się przebudowa obiektu przy Kusocińskiego 2, który po zakończeniu prac budowlanych zupełnie zmieni swoje oblicze i stanie się nową wizytówką naszego miasta spełniającą wszystkie wymagania licencyjne dla klubów pierwszoligowych.

przebudowa_stadion

Równo z wbiciem pierwszej łopaty pod nową trybunę rozpoczęła się również gruntowna przebudowa pierwszej drużyny. Zespół opuściło łącznie 13 zawodników. Bartosz Biel przeniósł się do zespołu Wigry Suwałki, Petar Borovicanin do Energetyka ROW Rybnik, Mateusz Cholewiak został zawodnikiem Stali Mielec, Jacek Magdziński przeszedł do Promienia Kowalewo Pomorskie, Dawid Kałat wzmocnił szeregi Stali Stalowa Wola, Jarosław Lizak na zasadzie wypożyczenia grać będzie w Porońcu Poronin, a Tomasz Wełna podpisał kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Swoich nowych miejsc pracy szukają: Damian Szymonik, Wallace, Łukasz Staroń i Łukasz Wierzba. Krystian Stępniowski i Paweł Moskwik otrzymali propozycję z klubów występujących w Ekstraklasie. Krystian został zawodnikiem Cracovii, a Paweł Piasta Gliwice.

Wszystkim tym zawodników jeszcze raz serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu i zostawianie serca na boisku w każdym ze spotkań rozgrywanych w koszulce Puszczy Niepołomice!

Ta rewolucja spowodowała spory napływ „świeżej krwi” do pierwszej drużyny. Zakontraktowaliśmy zawodników, którzy wiele ważnych meczów już w swojej karierze rozegrali. Linię defensywną naszego zespołu wzmocnili Witold Cichy (poprzednio Kolejarz Stróże) oraz były kapitan GKS-u Katowice Adrian Napierała. O sile drugiej linii stanowić mają Dariusz Gawęcki (Olimpia Grudziądz) oraz Piotr Madejski (Miedź Legnica). Za strzelanie bramek odpowiedzialny będzie Zbigniew Zakrzewski występujący dotąd w Miedzi Legnica.

Istotną zmianą pomiędzy rozgrywkami pierwszej i drugiej ligi jest konieczność przebywania na boisku dwóch piłkarzy posiadających status młodzieżowca. Są to piłkarze, którzy urodzili się w 1994 roku lub później.

Wśród młodych obiecujących zawodników zobaczymy w naszym zespole Damiana Lepiarza, Dominika Malugę, Marcina Staniszewskiego oraz Jakuba Szloska. Dodatkowo do kadry pierwszego zespołu zostali włączeni dwaj juniorzy trenowani dotąd przed trenera Łukasza Gorszkowa: Wojciech Przybył i Dariusz Maciejowski. Kadrę uzupełnili również powracający z wypożyczeń Maciej Balawender oraz Łukasz Furtak.

banner_puszcza-zespol

Sezon rozpoczniemy już w najbliższą sobotę. 18 piłkarzy wyjedzie w czwartek wieczorem w drogę do Kołobrzegu gdzie w sobotę o godzinie 18.00 rozpocznie pierwszy mecz o punkty z ligowym beniaminkiem – Kotwicą Kołobrzeg. Wyjazdowa walka będzie kontynuowana przez najbliższe dwa miesiące. To oznacza, że pierwsze dziesięć meczów ligowych piłkarze Puszczy zmuszeni są rozegrać na boiskach swoich rywali. Rozgrywki na własnym terenie zainaugurujemy 5 października pojedynkiem z Siarką Tarnobrzeg.

Cel postawiony przez sezonem wydaje się być klarowny. Wszyscy liczą na powrót do pierwszej ligi. Przed drużyną z pewnością trudne zadanie, w którym szalenie istotną rolę będzie miał start rozgrywek, z czym jak wiemy z poprzednich sezonów bywało różnie.

Trzeba się bić o ligowe podium bowiem po połączeniu II ligi wschodniej z zachodnią trzy pierwsze zespoły uzyskają bezpośredni awans do I ligi. Czwartą drużynę czekać będzie baraż z pierwszoligowcem który zakończy rozgrywki na 15 miejscu.

Przed nami szalenie ciekawy sezon… oby z pozytywnym zakończeniem!

 

Marek Bartoszek

fot: Jerzy Golowski, Kamil Kowal